• Посилання скопійовано

Чи повинен генпідрядник отримати від субпідрядника плату у вигляді винагороди або компенсації?

Будівельна компанія займається капітальним ремонтом та надає послуги як генпідрядник із залученням субпідрядника. Чи повинен генпідрядник отримати від субпідрядника плату у вигляді винагороди або компенсації? Як ведеться облік та документальне оформлення?

Відповідно до ст. 875 ЦКУ за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. До договору будівельного підряду застосовуються положення ЦКУ, якщо інше не встановлено законом.

Положення ст. 838 ЦКУ дозволяють підряднику (якщо інше не встановлено договором) залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи.

У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником – як замовник.

Генпідрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов'язків за договором підряду, а перед замовником – за порушення субпідрядником свого обов'язку.

Замовник і субпідрядник не мають права пред'являти один одному вимоги, пов'язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генпідрядником, якщо інше не встановлено договором або законом.

Порядок залучення до виконання робіт субпідрядників також наведено в п. 61-65 Загальних умов №668.

Положеннями ст. 843 ЦКУ передбачено, що у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

Ціна роботи у договорі підряду включає:

  1. відшкодування витрат підрядника;
  2. плату за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 883 ЦКУ підрядник несе відповідальність:

  • за недоліки збудованого об'єкту;
  • за прострочення передання його замовникові;
  • за інші порушення договору (за недосягнення проектної потужності, інших запроектованих показників тощо), якщо не доведе, що ці порушення трапилися не з його вини.

За невиконання або неналежне виконання обов'язків за договором будівельного підряду підрядник сплачує неустойку, встановлену договором або законом, та відшкодовує збитки в повному обсязі.

Суми неустойки (пені), сплачені підрядником за порушення строків виконання окремих робіт, повертаються підряднику в разі закінчення всіх робіт до встановленого договором граничного терміну.

Отже, чинним законодавством України не передбачено сплати субпідрядником генпідряднику будь-якої винагороди або компенсації, крім неустойки за невиконання або неналежне виконання субпідрядником своїх обов'язків за договором будівельного підряду або відшкодування збитків.

***

Читайте також: Облік доходів та витрат за будівельним контрактом

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»