• Посилання скопійовано

Сплачено частину чистого прибутку та авансовий внесок: що в обліку?

Комунальне підприємство за І квартал 2018 р. нарахувало частину чистого прибутку, яка підлягає сплаті до бюджету, в сумі 10 000 грн та авансовий внесок з податку на прибуток в сумі 1 800 грн. За підсумками 2018 р. прибутку немає. Як відобразити ці операції у бухобліку?

Запитання:

Комунальне підприємство нараховує частину чистого прибутку, яка підлягає сплаті до бюджету. У декларації з податку на прибуток розраховується авансовий внесок на цю частину чистого прибутку. За І квартал частина чистого прибутку складала 10 000 грн, авансовий внесок податку на прибуток – 1 800 грн. За підсумками 2018 року прибутку у підприємства немає та в р. 22 Декларації відображається сума 1 800 грн. Як відобразити ці операції у бухобліку?

 

Відповідь:

Відповідно до п. 2 Порядку №138, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства (п. 3 Порядку №138).

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджено наказом ДПАУ №285.

При цьому, якщо фінрезультат від госпдіяльності підприємства в окремому звітному періоді поточного року має від’ємне значення (або нульове), то відповідно у р. 07 Розрахунку відсутній показник частини чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету.

Якщо протягом звітного року показник частини чистого прибутку за окремі звітні періоди мав позитивне значення, то у р. 1.4 додатка АВ до декларації з податку на прибуток відображається сума позитивних значень р. 09 Розрахунку за відповідні звітні періоди.

ДФС у підкатегорії 102.20.02 «ЗІР» на запитання: «Чи потрібно подавати Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за умови, якщо чистий прибуток має нульове значення?» повідомила, що Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) є обов’язковим документом, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата зазначеного платежу.

У разі, якщо фінрезультат від госпдіяльності підприємства в окремому звітному кварталі має від’ємне значення (або нульове), сума такого збитку не відображається в Розрахунку. Тобто р. 01 «Чистий прибуток (дохід)» Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) прокреслюється.

У бухобліку відрахування частини чистого прибутку (доходу) та авансових внесків з податку на прибуток відображається так (суми умовні):

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Дебет

Кредит

Нарахована сума авансового внеску податку на прибуток за I кв. 2018 р.

98

641/ПП

1800

Сплачена сума авансового внеску

641/ПП

311

1800

Нарахована сума зобов’язань із відрахувань частки прибутку за I кв. 2018 р.

443

671

10000


Також зазначимо, що у додатку ЗП до декларації відображається розрахунок зменшення нарахованої суми податку (показник р. 16 переноситься до р. 16 ЗП декларації).

Зокрема, сума авансового внеску, відображена в р. 16.4, відноситься на зменшення нарахованої суми податку:

  • поточного звітного (податкового) періоду (р. 16.4.1) — у межах нарахованої суми податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) період, зменшену на показник р. 16.1;
  • наступного звітного (податкового) періоду (р. 16.4.2) — переноситься до р. 16.3 за звітні (податкові) періоди наступного року.

***

Читайте також: Розрахунок частини чистого прибутку - у роз'ясненні від податківців 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як обліковувати витрати на вивезення товару до покупця-нерезидента?
    Здійснили експорт заводу з доставкою до Чехії. Як обліковувати витрати, понесені на брокерські і транспортно-експедиційні послуги? Як сформувати фінансовий результат такого продажу?
    20.09.202411
  • Військовий облік новоприйнятого працівника
    Організація приймає працівника на роботу. Місцезнаходження організації (юридична адреса) у Києві. Працівник надав посвідчення про приписку до призовної дільниці в Київській області, до Обухівського РТЦК та СП. Чи потрібно новому працівнику ставати на військовий облік за місцем роботи в Києві?
    20.09.2024194
  • Засоби індивідуального захисту для немобілізованих працівників
    Чи може підприємство для безпеки працівників закупити бронежилети та каски? Працівники працюють на підприємстві і направляються у відрядження, які пов'язані з роботами на територіях, наближених до територій бойових дій. Засоби захисту будуть видаватися їм на час відрядження. Які наслідки та облік?
    18.09.202416
  • Облік орендованих земельних ділянок у фермерського господарства
    Фермерське господарство використовує у своїй діяльності земельні ділянки на правах оренди (орендну плату сплачує ФГ) та земельні ділянки ОТГ, орендовані засновником ФГ (орендну плату сплачує засновник). Як відобразити ці земельні ділянки в обліку ФГ?
    16.09.202431
  • Оплата за корпоративні права коштами та товаром
    ТОВ 1 отримало в подарунок частку в статутному капіталі ТОВ 2 - 54 тис. грн (Дт 141 Кт 424), іншу частку ним було викуплено за 220 тис. грн (Дт 141 Кт 311). Частка ТОВ 1 у статуті ТОВ 2 – 100%. Розмір статутного капіталу ТОВ2 – 77 тис. грн. ТОВ 1 продає свою частку за 20 млн грн ТОВ 3. Балансова вартість на дату продажу – 280 тис. грн. Розрахунок: на розрахунковий рахунок – 4 млн грн, поставка товару в майбутньому – 16 млн грн. Як відобразити цю операцію в обліку?
    16.09.202421