Внесок МНМА до статутного капіталу підприємства
Згідно з Інструкції №291 погашення заборгованості за внесками до статутного капіталу відображається за кредитом бухгалтерського рахунка 46 «Неоплачений капітал», а оскільки внесок здійснюється майном (зокрема, МНМА), то за дебетом в такому випадку буде субрахунок 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів».
При цьому, після того як МНМА було передано підприємству як внесок до статутного капіталу, право на власність на такі МНМА переходить до підприємства. Подальший облік та списання таких МНМА нічим не відрізняється від обліку придбаних МНМА і не вплине на внесок такого засновника у статутний капітал.
Перед початком використання таких МНМА вони вводяться в експлуатацію бухгалтерським записом: Дт рахунку 11 «Інші необоротні матеріальні активи» та кредитом субрахунку 153.
Після введення в експлуатацію підприємство нараховує амортизацію на такі МНМА за одним із методів:
- у першому місяці використання об’єкта — в розмірі 50% вартості, що амортизується, а інші 50% — у місяці вилучення його з активів (списання з балансу) у результаті невідповідності критеріям визнання активом;
- у першому місяці використання об’єкта- в розмірі 100% його вартості.
Списання МНМА
У випадку, якщо підприємство застосовує метод нарахування амортизації «100% у місяці введення в експлуатацію» при списанні таких МНМА в бухобліку виникне запис Дт субрахунку 132 «Знос інших необоротних матеріальних активів» та Кт рахунку 11.
У разі нарахування амортизації за методом «50% - 50%» у разі списання таких МНМА у обліку відображається нарахування других 50% амортизації бухгалтерським записом Дт 23 (91,92, 93) – рахунок відповідних витрат та Кт субрахунку 132. А після цього зазначений вище бухгалтерський запис із списання нарахованої амортизації та первісної вартості такого МНМА (Дт 132 Кт 11)
Про податкові наслідки списання МНМА з балансу у розрізі податку на прибуток та ПДВ ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись