• Посилання скопійовано

Відрахування 0,3% на культурно-масову та фізкультурну роботу: якими документами оформити?

Як документально оформити, а також відобразити в бухобліку та оподаткувати відрахування підприємствами 0,3% на культурно-масову та фізкультурну роботу на рахунки профспілкових організацій?

Відповідно до ст. 44 Закону№1045 роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3% фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері – за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань.

Згідно з п. 44.2 ПКУ для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

У бухобліку такі відрахування відображаються проведенням Дт 949 Кт 685 та Дт 685 Кт 311 та включаються до складу інших операційних витрат, як інші витрати, що належать до операційної діяльності підприємства та не належать до інвестиційної або фінансової діяльності. Відповідно до п. 3 НП(С)БО 1 операційна діяльність – це основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю, тож ці витрати будуть витратами операційної діяльності.

У пп. 134.1.1 ПКУ зазначено, що прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

З метою оподаткування податком на прибуток фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів, перерахованих протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ПКУ).

Нагадаємо, що професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання віднесені до неприбуткових організацій на підставі пп. 133.4.6 ПКУ та ст. 1 Закону №1045.

 

Приклад. За зверненням у письмовій формі голови первинної профспілкової організації до роботодавця керівником підприємства прийнято рішення про відраховування коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі, передбаченому колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3% фонду оплати праці. 

На підставі цього звернення складається Розрахунок, де:

- Фонд оплати праці за 2018 рік становить 6,5 млн грн;

- 0,3% Фонду оплати праці – 19 500 грн;

- Розмір оподатковуваного прибутку за 2017 р. – 18,3 млн грн;

- 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року – 732 000 грн.

Оскільки відрахування коштів первинній профспілковій організації на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% Фонду оплати праці не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, то фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму коштів, перерахованих профспілці, не збільшується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025813