• Посилання скопійовано

Відрахування 0,3% на культурно-масову та фізкультурну роботу: якими документами оформити?

Як документально оформити, а також відобразити в бухобліку та оподаткувати відрахування підприємствами 0,3% на культурно-масову та фізкультурну роботу на рахунки профспілкових організацій?

Відповідно до ст. 44 Закону№1045 роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3% фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері – за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань.

Згідно з п. 44.2 ПКУ для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

У бухобліку такі відрахування відображаються проведенням Дт 949 Кт 685 та Дт 685 Кт 311 та включаються до складу інших операційних витрат, як інші витрати, що належать до операційної діяльності підприємства та не належать до інвестиційної або фінансової діяльності. Відповідно до п. 3 НП(С)БО 1 операційна діяльність – це основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю, тож ці витрати будуть витратами операційної діяльності.

У пп. 134.1.1 ПКУ зазначено, що прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

З метою оподаткування податком на прибуток фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів, перерахованих протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ПКУ).

Нагадаємо, що професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання віднесені до неприбуткових організацій на підставі пп. 133.4.6 ПКУ та ст. 1 Закону №1045.

 

Приклад. За зверненням у письмовій формі голови первинної профспілкової організації до роботодавця керівником підприємства прийнято рішення про відраховування коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі, передбаченому колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3% фонду оплати праці. 

На підставі цього звернення складається Розрахунок, де:

- Фонд оплати праці за 2018 рік становить 6,5 млн грн;

- 0,3% Фонду оплати праці – 19 500 грн;

- Розмір оподатковуваного прибутку за 2017 р. – 18,3 млн грн;

- 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року – 732 000 грн.

Оскільки відрахування коштів первинній профспілковій організації на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% Фонду оплати праці не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, то фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму коштів, перерахованих профспілці, не збільшується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202510
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202572
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025160
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202533
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025250