• Посилання скопійовано

Продаж товарів із незворотною тарою: облік та оподаткування

Приватне підприємство (платник податку на прибуток та ПДВ) реалізує продукцію покупцям разом з дерев’яними піддонами, на яких вона розміщується. Вартість піддонів у видаткових накладних не виділяється. За договором піддони поверненню не підлягають. Який бухоблік операцій з такими піддонами? Які податкові наслідки?

Оскільки договором передбачено, що тара (піддони) постачальнику не повертаються, то, відповідно, така тара є незворотною. Таким чином, придбання такої тари доцільно обліковувати у складі запасів, а саме на субрахунку 284 «Тара під товарами».

Згідно з п. 19 П(С)БО 6 витрати на збут (рахунок 93) включають такі витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема витрати пакувальних матеріалів для затарювання готової продукції на складах готової продукції.

Тобто піддони, які були використані для транспортування продукції до покупця, і які не повертаються, доцільно списувати саме на рахунок 93 «Витрати на збут».

Використання таких піддонів варто оформлювати актом списання.

 

ПДВ

Оскільки постачання тари окремо у видаткових документах не виділено, а також те, що такі піддони списуються за відповідним актом (а отже, вартість піддонів хоч і опосередковано, але потрапляє у ціну реалізованої продукції), то нараховувати ПЗ з ПДВ на вартість таких піддонів не потрібно.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому податкових різниць в даному випадку не виникає. Вартість піддонів потрапить до складу витрат і, відповідно, в подальшому буде враховуватися при обчисленні об’єкту оподаткування податком на прибуток.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    Сьогодні 16:09
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202541
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.202571
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202530
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025246