Оскільки договором передбачено, що тара (піддони) постачальнику не повертаються, то, відповідно, така тара є незворотною. Таким чином, придбання такої тари доцільно обліковувати у складі запасів, а саме на субрахунку 284 «Тара під товарами».
Згідно з п. 19 П(С)БО 6 витрати на збут (рахунок 93) включають такі витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема витрати пакувальних матеріалів для затарювання готової продукції на складах готової продукції.
Тобто піддони, які були використані для транспортування продукції до покупця, і які не повертаються, доцільно списувати саме на рахунок 93 «Витрати на збут».
Використання таких піддонів варто оформлювати актом списання.
ПДВ
Оскільки постачання тари окремо у видаткових документах не виділено, а також те, що такі піддони списуються за відповідним актом (а отже, вартість піддонів хоч і опосередковано, але потрапляє у ціну реалізованої продукції), то нараховувати ПЗ з ПДВ на вартість таких піддонів не потрібно.
Податок на прибуток
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
При цьому податкових різниць в даному випадку не виникає. Вартість піддонів потрапить до складу витрат і, відповідно, в подальшому буде враховуватися при обчисленні об’єкту оподаткування податком на прибуток.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись