• Посилання скопійовано

Як оформлюється операція з заміни комп’ютерних комплектуючих?

Підприємство власними силами здійснює ремонт комп’ютерів із заміною комплектуючих. Як правильно оформити таку операцію? Чи потрібно списувати та утилізувати непридатні комплектуючі?

Ремонт чи модернізація?

Придбання комплектуючих в будь-якому випадку відображається на субрахунку 207 «Запасні частини». А ось в подальшому необхідно зважати на те, який характер має заміна таких комплектуючих.

У тому разі, якщо здійснюється заміна зіпсованих (неробочих) комплектуючих на нові аналогічні (при цьому економічні вигоди від використання ПК не збільшуються), то такі запчастини списуються з віднесенням їх вартості до витрат підприємства (в залежності від того, для яких цілей використовувався комп’ютер).

А ось, якщо комплектуючі змінюються на більш нові і при цьому відбувається модернізація такого обладнання, вартість таких комплектуючих відноситься на збільшення первісної вартості комп’ютера з подальшою амортизацією такої вартості у складі амортизації комп’ютера в цілому.

При цьому як в одному, так і в іншому випадку, списання використаних комплектуючих супроводжується актом списання. А безпосередньо ремонт основного засобу оформлюється актом приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів. Детальніше про документальне оформлення ремонту основних засобів ми писали тут>> 

 

Подальша доля старих комплектуючих

За п. 2.12 Методрекомендацій №2 запаси, отримані у процесі ремонту і поліпшення (модернізації, добудови, реконструкції тощо, ліквідації основних засобів), оприбутковуються за чистою вартістю реалізації або в оцінці можливого їх використання, яка може бути визначена виходячи з вартості подібних запасів при наявності їх на балансі підприємства, з урахуванням ступеня їх придатності до експлуатації.

Своєю чергою, згідно з п. 3 НП(С)БО 1 активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигід у майбутньому.

Таким чином, якщо заміна комплектуючих пов’язана з тим, що старі комплектуючі вийшли з ладу (і при цьому не мають ніякої вартості), то оприбутковувати їх (з подальшим списанням) не потрібно, оскільки такі комплектуючі не мають ознак активу, оскільки не призводять до економічних вигід.

А ось, якщо старі комплектуючі можуть буди реалізовані або використані іншим чином, то підприємству необхідно оприбуткувати їх. В бухгалтерському обліку таке оприбуткування відображається записом за дебетом субрахунку 207 та кредитом субрахунка 746.

Зверніть увагу! Якщо комплектуючі обліковувалися не у складі комп’ютера в цілому, а як окремі активи (наприклад МНМА), то слід оформити відповідний акт списання. Списання основних засобів ми розглядали тут>> 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202510
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202572
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025160
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202533
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025250