• Посилання скопійовано

Як відобразити в бухобліку та звітності повернені відсотки за строковим депозитом?

Юрособа (платник ІІІ групи ЄП) має строковий депозит, відсотки за яким нараховуються на окремий рахунок. У березні 2018 р. нарахували відсотки, але у зв’язку з тим, що в цьому ж місяці договір був достроково розірваний, частину коштів банк повернув. Як відобразити цю операцію у бухобліку та звітності?

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку І - ІІІ груп наведено у ст. 292 ПКУ.

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ для юрособи, платника єдиного податку, доходом є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

До суми доходу платника єдиного податку також включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) (п. 292.3 ПКУ).

Нагадаємо, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

Знаючи це, можна зробити висновок: відсотки за депозитом в банку визнаються оподаткованим доходом юрособи, платника єдиного податку. При цьому в бухобліку вони визнаються доходом за датою нарахування (див. таблицю нижче), а ось у податковому обліку – за датою зарахування таких відсотків на рахунок підприємства. 

Оскільки отримання і утримання частини сплачених відсотків відбулося в одному звітному періоді (і навіть місяці), то така частина відсотків не включаються до доходу платника єдиного податку.  

У бухобліку операції у зв’язку з достроковим розірванням договору строкового депозиту відображаються так (суми умовні):

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Дебет

Кредит

 Нараховані відсотки за березень, які підлягають отриманню

373

733

2300

Достроково розірвано договір і повернуто строковий депозит

311

313

50005000

Сторновано нараховані відсотки за березень, зв’язку з достроковим розірванням договору строкового депозиту

373

733

2300

Відсотки, що були отримані за договором строкового депозиту протягом І кварталу 2018 р. і залишилися у юрособи, відображаються у складі суми доходу за податковий (звітний) період у рядку 1 розділу II «Дохід, що підлягає оподаткуванню» податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичних осіб).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518