Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи нараховуються ПЗ на послуги, придбані для виконання договору транспортного експедирування з нерезидентом?

Підприємство надає транспортно-експедиторські послуги нерезиденту. Чи нараховуються податкові зобов’язання на послуги, придбані для виконання договору транспортного експедирування?

Підпунктом «ж» пп. 186.3 ПКУ визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому їх отримувач зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Порядок оподаткування ПДВ транспортно-експедиторської діяльності роз'яснено в УПК №610, в який зазначено, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються замовнику-резиденту, то такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом надаються такі послуги).

Якщо послуги надаються замовнику-нерезиденту, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ.

При цьому положення пп. «а» пп. 198.5 ПКУ зобов'язують платника податку нарахувати податкові виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН, зведену податкову накладну за товарами/послугами придбаними/виготовленими з ПДВ у разі, якщо такі товари/послуги призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Крім того, ДПС в ІПК від 04.01.2019 р. №54/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що штрафні санкції, визначені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються до платників ПДВ за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю), складені на постачання товарів/послуг для операцій:

  • які звільнені від оподаткування;
  • які оподатковуються за нульовою ставкою.

Оскільки платник має складати податкові накладні при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пп. «а» п. 198.5 ПКУ за товарами/послугами, що використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування відповідно до пп. «ж» п. 186.3 ПКУ, то у разі порушення термінів реєстрації в ЄРПН таких податкових накладних до такого платника податку застосовуються штрафні санкції у розмірах, визначених пп. 120-1.1 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Послуги , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі