Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Чи може підприємець оприбуткувати товарно-матеріальні цінності без ТТН?

Чи може фізособа-підприємець оприбуткувати товарно-матеріальні цінності від постачальника на підставі видаткової накладної (без ТТН)?

Згідно з п. 177.4.5 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування документально не підтверджені витрати.

Первинний документ повинен містити обов’язкові реквізити, зокрема, зміст та обсяг господарської операції, а також посади, особисті підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у здійсненні господарської операції й відповідають за її здійснення, правильність оформлення та достовірність (ч. 2 і 8 ст. 9 Закону про бухоблік).

Відповідно до Правил №363, товарно-транспортна документація – комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.

Товарно-транспортна накладна – єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами №363.

При цьому, податківці у ІПК від 19.02.2018 р. №654/6/99-99-14-03-03-15/ІПК та від 17.04.2019 р. №1637/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вони зазначали, що товарно-транспортна накладна:

  • підтверджує факт надання послуг з перевезення товарів;
  • є одним із додаткових документальних свідчень реальності здійснення господарської операції з постачання товарів.

Таким чином відсутність ТТН (за наявності видаткової накладної) не може бути перешкодою для оприбуткування товарів. Однак, своєю чергою, відсутність ТТН не дає права на врахування у складі витрат вартості перевезення ТМЦ, якщо такі послуги оплачуються перевізнику (постачальнику) окремо.

Тобто підтвердженням отримання товарів і їх вартості є саме видаткова накладна, а ТТН виступає лише одним із додаткових документів.

Також читайте нашу консультацію «Чи потрібно ТТН якщо постачальник доставляє товар власним транспортом?».

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Автотранспорт , Транспортний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі