Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Чи потрібна ліцензія при зберіганні пального в баку авто?

Підприємство надає послуги з перевезення вантажу. Пальне зберігається виключно у баках авто. Паливо придбавалось у зберігача (постачальника) в невеликій кількості і відразу заливалося в бак авто. Чи потрібно придбавати ліцензію на зберігання пального та реєструвати акцизний склад пересувний?

Ліцензія на зберігання пального

Суб’єкти господарювання всіх форм власності зберігання пального здійснюють за наявності ліцензії на право зберігання пального, які отримують на кожне місце зберігання пального.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також не отримують ліцензію на зберігання пального СГ, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5л.

При цьому, ДПС повідомляла, що зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно з Законом №481.

Таким чином, оскільки заправка авто здійснюється безпосередньо в паливний бак авто, то отримувати ліцензію на право зберігання пального не потрібно.

 

Акцизний склад пересувний

Згідно з п. 14.1.6-1 ПКУ, акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України. Водночас, не є акцизним складом пересувним паливний бак транспортного засобу.

Відповідно, якщо заправка авто здійснюється безпосередньо в бак, то такі ТЗ не є акцизним складом пересувним, а отже, не потребують реєстрації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Акциз , Дозвіл , Ліцензія , Послуги , Пальне , Акцизний склад

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі