Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Оренда земельної ділянки у неплатника ЄП IV групи: хто сплачує єдиний податок?

Підприємство (неплатник ЄП IV групи, суборендодавець) надає земельну ділянку у користування за договором суборенди підприємству - платнику ЄП IV групи (суборендар). Хто відображає площу такої земельної ділянки у декларації платника ЄП?

Відповідно до пп. 292-1.1 ПКУ, об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

При цьому, за приписами пп. 295.9.7 ПКУ, у разі оренди платниками ЄП 4 групи сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації.

Таким чином, оскільки за умов запитання суборендодавець не є платником ЄП 4 групи, то відповідно суборендар, платник ЄП 4 групи, враховує вартість такої земельної ділянки у своїй декларації платника ЄП.

Аналогічне роз’яснення наводили і запорізькі податківці: «У разі оренди сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, платник єдиного податку 4-ї групи враховує орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Оренда , Плата за землю , Земля , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі