Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Немає конкретного строку повернення ПФД: як дисконтувати?

Як дисконтувати фіндопомогу, якщо за договором вказана суми фіндопомоги може надаватися частинами і повертається також частинами? Тобто немає граничного строку повернення ПФД. Сума договору 1 млн грн, початок договору 01.01.2019 р. - термін дії 2 роки. Допомога надається й повертається, коли у кожної із сторін є кошти

З огляду на те, що відповідно до умов питання у договорі не передбачено певного строку надання та повернення ПФД, то вважаємо, що можна скористатися нормою п. 2 ст. 1049 ЦКУ.

Так, правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються ст. 1046 – 1053 ЦКУ. Строк, на який позикодавець передає позичальнику грошові кошти, встановлюється за згодою сторін і зазначається у договорі позики (ст. 1049 ЦКУ).

Відповідно абз.2 ст. 1049 ЦКУ, якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом 30 днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Оскільки витребувати повернути назад кошти позикодавець може в будь-який момент, то:

  • по-перше, вважаємо, що у такому разі для цілей обліку така позика не може бути визнаною як довгостроковою, а отже, має обліковуватися як поточна заборгованість. Така поточна заборгованість відображається за сумою погашення, тобто номінальною вартістю (без дисконтування);

На замітку!

Для цілей визначення яка заборгованість: поточна чи довгострокова – слід зважати на терміни погашення, які прописані у договорі, а не на термін дії договору.

  • по-друге, навіть, якщо податківці якимось чином будуть її кваліфікувати як довгострокову (наприклад, якщо рік пройде, а так якусь суму й не було затребувано назад), то відповідно до формули розрахунку дисконтованої вартості слід знати строк до повернення ПФД, тоді як ми його, виходячи із договірних відносин не знаємо.  Що стосується судової практики, то вона тільки формується. Додатково про суди ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заборгованість , Облік , Дисконтування

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі