• Посилання скопійовано

Виправлення помилок в звіті щодо сум нарахованого ЄСВ, що впливають на суму внеску: відповідальність

Чи передбачена відповідальність до страхувальників (в т. ч. до фізосіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) при самостійному виправленні помилок в звіті щодо сум нарахованого ЄСВ, які впливають на суму ЄСВ?

Пунктом 10 частини першої ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) визначено, що страхувальники – це роботодавці, та інші особи, які відповідно до Закону №2464 зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ). 

На платників єдиного внеску, визначених п. 1 частини першої ст. 4 Закону №2464, покладено обов’язки нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок за платників ЄВ, зазначених у пп. 2, 3, 6 – 14 частини першої ст. 4 Закону №2464.

Відповідно до частини одинадцятої ст. 9 Закону №2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Пунктами 3, 5 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464 передбачено відповідальність зокрема, за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄВ у вигляді штрафу у розмірі 10% від зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% від суми донарахованого єдиного внеску;

За неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄВ, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною першою ст. 26 Закону №2464 визначено, що посадові особи платників ЄВ несуть адміністративну відповідальність: за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄВ; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄВ; подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених Законом №2464. 

У відповідності до ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року №8073-Х зі змінами та доповненнями (далі – КУпАП) за порушення порядку нарахування єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, - на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, накладається штраф від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165 прим. 1 КУпАП, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»