• Посилання скопійовано

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування юрособою, в статутному капіталі якої частка належить фізособі-нерезиденту

У статутному капіталі малого підприємства частка, що належить фізособі-нерезиденту, дорівнює 25%. Обмежень щодо граничної кількості найманих працівників та граничного обсягу доходу — дотримано. Чи може таке підприємство перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності?

Поставлене запитання пов’язане з двома обмеженнями щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, які стосуються статусу резидентності і структури статутного капіталу та містяться у статті 291 ПКУ.

Відповідно до пп. 291.5.7 статті 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку фізичні та юридичні особи — нерезиденти. Визначення нерезидентів міститься у пп. 4.1.122 статті 4 ПКУ та включає три групи осіб:


а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їхні зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва й інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України;

б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав та міжнародних організацій в Україні;

в) фізичні особи, які не є резидентами України.

Наведене обмеження стосується виключно суб’єктів господарювання, які самі не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, але воно не поширюється на нерезидентів — засновників юрособи.

Друге обмеження — стосовно структури статутного капіталу юрособи регламентовано підпунктом 291.5.5 статті 291 ПКУ. Відповідно до цього підпункту не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юрособам, що не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків. Ця норма, по-перше, стосується виключно юр осіб-засновників (розмір часток статутного фонду, що належать фізособам, до розрахунку не береться), а по-друге, не містить посилання на статус резидентності засновника підприємства.

Таким чином, ПКУ не містить заборони щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування юрособою, у статутному капіталі якої частка, що належить фізособі-нерезиденту, дорівнює 25%, за умови що таке підприємство відповідає всім критеріям платника єдиного податку, визначеним пунктами 291.4 (щодо граничних обсягів діяльності та граничної кількості працівників) та 291.5 (щодо заборони здійснення окремих видів економічної діяльності, структури статутного капіталу, наявності податкового боргу тощо).

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДФС у Львівській області

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025802