Справляння плати за землю здійснюється відповідно до розділу ХІІІ Податкового кодексу «Плата за землю», а ФСП — згідно з розділом ХІV цього Кодексу «Спеціальні податкові режими».
Суб’єктом (платником) плати за землю є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) та землекористувач, а об’єктами є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Згідно з п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються на період дії ФСП власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ФСП.
Об’єктом оподаткування ФСП для сільгосптоваровиробників є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.
У даному випадку фізична особа як власник земельної ділянки, що здає в оренду земельну ділянку платнику ФСП, звільняється від сплати земельного податку. При цьому юридична особа — платник ФСП включає цю земельну ділянку в об’єкт оподаткування ФСП.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись