• Посилання скопійовано

Облік збільшення вартості об’єкта лізингу

В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?

В п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 14 зазначено, що на початку строку оренди орендар визнає активи та зобов’язання за фінансовою орендою за сумами, що дорівнюють справедливій вартості орендованого майна, або, якщо вони нижчі за справедливу вартість, за теперішньою вартістю мінімальних орендних платежів, яка визначається на початку оренди.

Тобто, первісна вартість об’єкта лізингу формується на початку оренди.

Що потрібно робити в разі укладення сторонами угоди про збільшення вартості об’єкта лізингу, прямо в НП(С)БО 14 нічого не сказано.

Але в п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 14 наведена ситуація з поліпшенням об’єкта фінансової оренди. Затрати на поліпшення збільшують вартість об’єкта фінансової оренди.

Тобто, подальше збільшення вартості об’єкта оренди цілком можливе.

На наш погляд, в розглядуваній ситуації потрібно збільшити первісну вартість об’єкта оренди та зобов’язання за орендою.

Повторимо ще раз. Вище ми навели власний погляд на особливості бухгалтерського обліку. Прямо це питання стандартами обліку не врегульовано.

Але слід сказати, що в Україні регулювання питань методології бухгалтерського обліку віднесено до відання Мінфіну (див. ч. 2 ст. 6 Закону про бухоблік). Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним звернутися до Мінфіну для отримання консультації з цього питання.

Як направити звернення, можна прочитати на сайті Мінфіну тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

  • Перерахунок ВЗ за грудень зі сплаченої суми страхування за членів профспілки
    Профспілка страхує своїх членів (не працівників) поквартально. За VI квартал 2024 р. платіж було сплачено у вересні 2024 року. Нарахований ПДФО (з натуральним коефіцієнтом) і ВЗ. Податки члени профспілки відшкодовують самостійно. В додатку 4ДФ страхування включено у вересні за ознакою доходу «127» на загальну суму. Чи потрібно робити перерахунок ВЗ за грудень 2024 року?
    16.12.202435
  • Оформлення оплачуваної перерви гіг-спеціалісту
    Як оформити щорічну оплачувану перерву гіг-спеціаліста – наказом або іншим документом? Яким чином гіг-спеціаліст повинен повідомити, що він хоче взяти щорічну оплачувану перерву?
    22.10.202445
  • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
    В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
    17.07.202350
  • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
    Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
    02.06.2021150
  • Орендна плата оподатковується військовим збором
    Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
    23.09.2015941