Головна Усі консультації Оподаткування Фиксований с/г податок

Фізособа-власник земельної ділянки, що здає її в оренду платнику ФСП, звільняється від земельного податку

Фізична особа — власник земельної ділянки, наданої для ведення особистого селянського господарства, здає в оренду земельну ділянку юридичній особі — платнику ФСП. Який порядок сплати до бюджету земельного податку в цьому разі?

Справляння плати за землю здійснюється відповідно до розділу ХІІІ Податкового кодексу «Плата за землю», а ФСП — згідно з розділом ХІV цього Кодексу «Спеціальні податкові режими».

Суб’єктом (платником) плати за землю є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) та землекористувач, а об’єктами є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно з п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються на період дії ФСП власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ФСП.

Об’єктом оподаткування ФСП для сільгосптоваровиробників є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

У даному випадку фізична особа як власник земельної ділянки, що здає в оренду земельну ділянку платнику ФСП, звільняється від сплати земельного податку. При цьому юридична особа — платник ФСП включає цю земельну ділянку в об’єкт оподаткування ФСП.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Фиксований с/г податок
Теги:
Оренда , Плата за землю , Фіксований с/г податок , Земля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі