Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Статутний капітал: чи нараховується курсова різниця на валютну складову?

Чи нараховується курсова різниця на іноземну валюту, яку було одержано від нерезидента як внесок до статутного капіталу?

Відповідно до ст. 5 Закону «Про режим іноземного інвестування» іноземні інвестиції та інвестиції українських партнерів, включаючи внески до статутного капіталу підприємств, оцінюються в іноземній конвертованій валюті та у валюті України за домовленістю сторін на основі цін міжнародних ринків або ринку України.

Перерахування інвестиційних сум в іноземній валюті у валюту України здійснюється за офіційним курсом валюти України, визначеним НБУ.

У п. 5 П(С)БО 21 вказано, що операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (зокрема, дати визнання власного капіталу). Підприємство може операції з безготівкових розрахунків в іноземній валюті відображати у валюті звітності у сумі, визначеній у документах банку, з урахуванням особливостей застосування банком валютного курсу на дату здійснення операції, у разі, якщо це не суперечить вимогам податкового і митного законодавства в частині застосування валютного курсу.

Далі на кожну дату балансу немонетарні статті, які відображені за історичною собівартістю і зарахування яких до балансу пов'язано з операцією в іноземній валюті, відображаються за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції (пп. «б» п. 7 П(С)БО 21). Тобто, за курсом на день надходження валюти.

Мінфін у листі від 20.08.2012 р. №31-08410-07-25/20605 повідомляє, що внесок до статутного капіталу підприємства – резидента оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці в подальшому у зв'язку зі зміною курсу іноземних валют.

Також про валютні внески до статутного капіталу читайте в інших наших консультаціях, наприклад, тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Валюта , Статутний капітал , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі