Відповідно до п. 13.1 ПКУ доходи, отримані резидентом України (крім фізосіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Отже, прибуток від надання послуг резиденту Казахстану оподатковується в Україні за нормами ПКУ. Але нормами ПКУ передбачено також, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ ПКУ. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави (за умовами запитання це Казахстан) щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.
Між Україною та Казахстаном укладено Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 цієї Конвенції, прибуток підприємства Договірної Держави (у даному випадку - це Україна) оподатковується лише у цій Державі (в Україні), якщо тільки це підприємство не здійснює або не здійснювало підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі (у Казахстані) через розташоване там постійне представництво. За умовами запитання, резидент України не має постійного представництва у Казахстані, тож, за умовами Конвенції, його дохід від надання ІТ-послуг резиденту Казахстана повинен оподатковуватися лише в Україні. Таким чином, Конвенція не передбачає сплати податку в Казахстані, а відповідно, не відбувається і зарахування такого податку у зменшення податку на прибуток в Україні.
Отже, підприємству потрібно оформити звичайний акт про надані послуги на всю вартість послуг без вирахування суми податку. Такий акт відображається в бухобліку записом Дт 362 Кт 703.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись