Відповідно до п. 11 Положення №148 готівка, що надходить до кас, оприбутковується у день одержання готівки у повній сумі. Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Дійсно, у п. 25 Положення №148 зазначено, що приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером, підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником установи/підприємства. Отже, підпис такої особи на видаткових та прибуткових касових ордерах все ж таки повинен бути не залежно від графіку роботи підприємства.
Як це реалізувати на практиці, ані податківці, ані НБУ, на жаль, не роз’яснюють. Отже, для уникнення непорозумінь з податківцями варто звернутись до них за індивідуальною податковою консультацією.
Наразі ж можемо лише порадити проставляти підпис за найближчого робочого часу відповідної посадової особи (директора чи головного бухгалтера). У випадку виникнення запитань від податківців слід скласти пояснювальну записку, у якій зазначити про неможливість своєчасного зазначення підписів посадової особи (директора чи головного бухгалтера).
Однак зазначимо, що відповідальність встановлена лише за відсутність підпису одержувача на видаткових касових документах. На основі старого положення дане питання ми розглядали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись