Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Відсутність підпису головного бухгалтера у платіжній відомісті є порушенням

Платіжна відомість проводиться лише за підписом директора. Чи є це порушенням? Які наслідки?

Згідно з визначенням наведеним у п. 1.2 Положення №637 касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові  документи), за  допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку. Бланк відомості на виплату грошей наведено у вищезазначеному положенні у додатку 1.

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями. При цьому, п. 3.4 Положення №637 зазначено, що документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник  підприємства, який на це уповноважений керівником.

Отже, відсутність на видатковій платіжній відомості підпису бухгалтера, або уповноваженої ним особи є порушенням чинного Положення № 637.

Окрім цього під час перевірки з'ясовується правильність заповнення всіх реквізитів прибуткових і видаткових касових ордерів та видаткових відомостей (проставлення потрібних дат, номерів, сум, зазначення  підстав  для  їх виписки, наявність підписів службових осіб і одержувачів коштів, відбитків печаток та штампів, підписів про отримання готівки, правильність оформлення депонованих сум тощо).

Однак, відповідальність встановлена лише за відсутність підпису одержувача у таких касових документах. Про штрафи в даному випаду не зазначають і податківці у своєму листі. Окрім цього у «ЗІР» у категорії 109.21 містить відповідь податківців, що КУпАП не передбачено адміністративної відповідальності за порушення правил ведення касових документів.

Отже, можна зробити висновок, що відсутність підпису бухгалтера на касовому документі є порушенням складання такого документу, але відповідальність за таке порушення не передбачена.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Відповідальність , Звітність , Каса

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі