• Посилання скопійовано

Підприємець - "єдинник" другої групи не може надавати послуги неприбутковій організації

Підприємець (друга група єдиного податку) надає послуги юрособі - неприбутковій організації. З 01.01.2017 р. юрособа не включена до Реєстру неприбуткових організацій та знаходиться в судових суперечках з ДФС щодо статусу неприбуткової організації. Які наслідки надання послуг такій юрособі?

Наслідки для підприємця

У листі від 29.10.2015 р. №10122/М/99-99-17-02-02-14 податківці зазначали: якщо підприємець-платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юрособа - неплатник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПКУ, для другої групи платників єдиного податку. Однак за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

Звернувшись до ч. 2 пп. 291.4 ПКУ знаходимо умови перебування на другій групі платника єдиного податку: "фізособи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства".

Згідно з ч. 5 п. 293.4 ПКУ дохід отриманий від надання послуг юрособі - не платнику ЄП, буде оподатковуватися за ставкою 15%. Окрім цього, згідно з ч. 9 пп. 298.2.3 ПКУ платник ЄП повинен перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

 

Наслідки для юрособи

Оскільки заборона надавати послуги юрособі - не платнику ЄП, встановлена ПКУ тільки для виконавців – ФОП (2-ї групи платників єдиного податку), для юрособи-замовника негативних наслідків в податковому обліку не буде (як для платника прибутку, так і для неприбуткової організації).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»