• Посилання скопійовано

Коригування фінрезультату у наступному звітному році, якщо дохід цього року до 20 млн грн та фінрезультат не коригувався

Чи має право платник, у якого дохід менше 20 млн грн, та який у декларації з прибутку за звітний податковий рік проставив позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування на усі різниці, у наступному звітному році здійснювати коригування фінрезультату?

Відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Слід зазначити, що обмежень щодо зміни прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці платником податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків) визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, нормами ПКУ не передбачено.

Отже, платник податку на прибуток, який використовував право на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), не може у наступному звітному році визначати у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств об’єкт оподаткування шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік не перевищує двадцять мільйонів гривень.

Якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник зобов’язаний застосовувати всі різниці передбачені розд. ІІІ ПКУ при визначенні об’єкта оподаткування.

Роз’яснення щодо застосування податкових різниць платниками податку на прибуток розміщені в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в підкатегорії 102.02 (zir.sfs.gov.ua).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДФС у Львівській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Право на користування програмним продуктом – це роялті, товар чи послуга?
    ТОВ, платник податку на прибуток, укладає субліцензійний договір, за яким передає право користування програмними продуктами (ПП) на рік, яке передбачає невиключне право на встановлення, захист, відображення, використання, копіювання ПП, здійснення доступу до ПП, умови використання якого обмежені функціональним призначенням та його відтворення обмежене кількістю копій. Право користування ПП передається субліцензіату шляхом доступу до сайтів, де субліцензіат (користувач) отримує ПП (її копію, примірник), яка встановлюється на обладнанні субліцензіата, або в хмарному ресурсі субліцензіата. Як ідентифікувати таку операцію: це роялті, продаж послуг або товару? Коли визнається дохід?
    26.07.202420
  • Нюанси заповнення розрахунку частини чистого прибутку
    АТ з держчасткою в СК сплачує дивіденди за 2019 – 2023 роки за рішенням загальних зборів. Як заповнити розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку та подати його до ДПС?
    25.07.202417
  • Податкові наслідки зайвої виплати дивідендів
    Підприємство виплатило дивіденди фізособі-нерезиденту за 1 кв. 2024 року. Виплата була в іноземній валюті і через курсову різницю гривневий еквівалент сплаченої валюти виявився більший, ніж сума, вказана в рішенні власника про виплату дивідендів. Як виправити ситуацію? Чи потрібно доплачувати податок на прибуток, ПДФО, ВЗ?
    15.07.202452
  • Чи може підприємство самостійно прийняти рішення про подання проміжної фінзвітності?
    Підприємство у червні 2024 року прийняло рішення про виплату дивідендів. Але фінзвітність складається тільки за рік. Чи може підприємство самостійно прийняти рішення про подання проміжної фінзвітності? Чи вносити зміни в облікову політику? Чи потрібно буде потім постійно подавати проміжну фінзвітність?
    12.07.2024447
  • Ліквідація складського приміщення після влучання ракети
    ТОВ – платник податку на прибуток, коригує фінрезультат. Ракета частково знищила складські приміщення, виникла пожежа. За результатами інвентаризації залишкову вартість приміщення списали на субрахунок 947. Чи потрібно застосовувати податкові різниці щодо залишкової вартості такого основного засобу?
    11.07.202431