Факт переходу права власності садівничої ділянки до нового власника не впливає на появу суб’єктів податку на прибуток (на відміну від земельного податку, додатково див. пп. 267.6.5 ПКУ).
Згідно з п. 133.4 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом. Однією із вимог, що зазначені у пп. 133.4.1 ПКУ (повинні виконуватись одночасно) є внесення такого підприємства (організації) контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідно до пп. 133.4.6 ПКУ до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути садівничі кооперативи (товариства).
Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється контролюючим органом з присвоєнням їй ознаки неприбутковості. Порядок ведення Реєстру неприбуткових організацій та включення їх до Реєстру здійснюється відповідно до Порядку №440.
Для включення до Реєстру до контролюючого органу за основним місцем обліку садівничий кооператив повинен подати:
- реєстраційну заяву за формою №1-РН згідно з додатком 1 Порядку №440;
- засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (додатково див пп. 133.4.1 ПКУ та п. 7 Порядку №440).
Протягом 14 к.д. з дня отримання документів контролюючим органом приймається рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру та присвоюється ознака неприбутковості. Ознака неприбутковості організації присвоюється за окремими групами підприємств, установ та організацій і враховуючи умови запитання в зазначеному випадку ознака неприбутковості буде (0042) - садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства). Дата присвоєння ознаки неприбутковості вказує на початок її дії.
Якщо садівничий кооператив не виконав зазначені вище вимоги, щодо внесення її до Реєстру неприбуткових організацій, кооператив вважається платником податку на прибуток на загальних підставах.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись