• Посилання скопійовано

Нецільове використання коштів у благодійному фонді

Благодійний фонд за 2016 р. отримав 89000 грн нецільових благодійних внесків. 65000 грн він використав на здійснення статутних цілей. На зарплату керівника витрачено 23000 грн, що перевищує 20% дозволених видатків. Чи є це нецільовим використання коштів? Що за це загрожує?

ЗапитанняБлагодійний фонд за 2016 р. отримав 89000 грн нецільових благодійних внесків. З них використав на здійснення статутних цілей 65000 грн (придбали книги присвячені "Небесній сотні" і роздали родичам загиблих на майдані, в школи, бібліотеки, церкви). На зарплату керівника фонду витрачено 23000 грн, що перевищує 20% дозволених видатків на таке утримання від отриманих благодійних внесків. Чи є таке перевищення видатків на утримання фонду нецільовим використання коштів і чи не буде благодійний фонд виключений з Реєстру неприбуткових організацій та зобов'язаний сплатити податок на прибуток з всієї суми благодійних внесків за рік?

Відповідь:

З 20.11.2016 року підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій  є встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені пп. 133.4.2 ПКУ.

Нагадаємо, що згідно з пп. 133.4.2 ПКУ доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для:

  • фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації;
  • реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Щодо змін, внесених Законом №1667 (набрав чинності 20.11.2016 р.), то підставою для виключення з Реєстру було встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами.

Столичні податківці у листах від 18.12.2015 р. №19235/10/26-15-15-03-11, від 29.03.2016 р. №2627/Ж/26-15-12-05-11 акцентують увагу на тому, що розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20% доходу цієї організації у поточному році. Адже це прямо прописано у ч. 3 ст. 16 Закону №5073. З огляду на це, не виключаємо, що контролюючі органи ДФС будуть розцінювання понесення адмінвитрат у розмірі більшому, ніж 20%, як витрати нецільового характеру.

Встановлення контролюючим органом відповідно до норм ПКУ факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами, є підставою для виключення такої організації з Реєстру і нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм ПКУ. Податкові зобов’язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення (пп. 133.4.4 ПКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»