• Посилання скопійовано

Податкових різниць за «негосподарськими» витратами не виникає

Підприємство закуповує чай, каву тощо (облік споживання не ведеться) та уклало договір про оренду спортзалу для співробітників. Чи організовувати персональний облік за цими витратами? Чи є це додатковим благом для працівників? Чи коригувати фінрезультат (загальний річний дохід понад 20 млн грн)?

Запитання: Підприємство закуповує для працівників та відвідувачів чай, каву, безалкогольні напої, кондвироби тощо. Облік споживання таких запасів не ведеться, напої та продукти списуються один раз у місяць на підставі фактичних залишків. Підприємство уклало договір про оренду спортзалу для можливості відвідування співробітниками для організації гри у футбол та інших спортивних ігор у неробочий час, персоніфікований облік відвідування залу працівниками  не ведеться. Чи є у підприємства обов’язок організовувати персональний облік за цими витратами? Чи будуть такі витрати вважатися додатковим благом для працівників та оподатковуватись ПДФО, військовим збором, ЄСВ? Чи виникає обов’язок у підприємства коригувати фінрезультат в цілях оподаткування податком на прибуток у зв’язку з відповідними витратами, якщо загальний річний дохід підприємства перевищує 20 млн грн?

Відповідь

В бухгалтерському обліку зазначені витрати на підставі первинних документів (актів про надані послуги з оренди, актів на списання придбаних продуктів харчування тощо) списуються на субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності» або 977 «Інші витрати діяльності». Обов'язку вести персоніфікований облік відвідування працівниками такого спортзалу чи випитої ними води, чаю, кави тощо чинне законодавство не встановлює. Достатньо наказу керівника, який встановлюватиме правила користування (споживання) цими активами.

За загальним правилом, дохід, отриманий платником податку-фізособою як додаткове благо за пп. 164.2.17 ПКУ відноситься до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО. Проте оподаткування таких доходів розглядається лише у разі одержання доходу безпосередньо конкретною фізособою, яка є платником ПДФО. Тому, якщо персоніфікований облік відвідування спортзалу та харчування працівників не ведеться, не виникає і об'єкт оподаткування ПДФО. З тієї ж причини це не буде об'єктом оподаткування військовим збором (п. 16-1 підрозділ 10 розділ ХХ ПКУ), а також ЄСВ.

Що стосується коригування фінрезультату в податковому обліку, ДФСУ у листі від 01.12.2015 р. №26240/10/28-10-06-11 зазначає, що  формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період, починаючи з 1 січня 2015 року, здійснюється виходячи з національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності. При цьому ПКУ не передбачає коригувань на «негосподарські» витрати (див. також лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202432
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419