• Посилання скопійовано

Податкових різниць за «негосподарськими» витратами не виникає

Підприємство закуповує чай, каву тощо (облік споживання не ведеться) та уклало договір про оренду спортзалу для співробітників. Чи організовувати персональний облік за цими витратами? Чи є це додатковим благом для працівників? Чи коригувати фінрезультат (загальний річний дохід понад 20 млн грн)?

Запитання: Підприємство закуповує для працівників та відвідувачів чай, каву, безалкогольні напої, кондвироби тощо. Облік споживання таких запасів не ведеться, напої та продукти списуються один раз у місяць на підставі фактичних залишків. Підприємство уклало договір про оренду спортзалу для можливості відвідування співробітниками для організації гри у футбол та інших спортивних ігор у неробочий час, персоніфікований облік відвідування залу працівниками  не ведеться. Чи є у підприємства обов’язок організовувати персональний облік за цими витратами? Чи будуть такі витрати вважатися додатковим благом для працівників та оподатковуватись ПДФО, військовим збором, ЄСВ? Чи виникає обов’язок у підприємства коригувати фінрезультат в цілях оподаткування податком на прибуток у зв’язку з відповідними витратами, якщо загальний річний дохід підприємства перевищує 20 млн грн?

Відповідь

В бухгалтерському обліку зазначені витрати на підставі первинних документів (актів про надані послуги з оренди, актів на списання придбаних продуктів харчування тощо) списуються на субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності» або 977 «Інші витрати діяльності». Обов'язку вести персоніфікований облік відвідування працівниками такого спортзалу чи випитої ними води, чаю, кави тощо чинне законодавство не встановлює. Достатньо наказу керівника, який встановлюватиме правила користування (споживання) цими активами.

За загальним правилом, дохід, отриманий платником податку-фізособою як додаткове благо за пп. 164.2.17 ПКУ відноситься до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО. Проте оподаткування таких доходів розглядається лише у разі одержання доходу безпосередньо конкретною фізособою, яка є платником ПДФО. Тому, якщо персоніфікований облік відвідування спортзалу та харчування працівників не ведеться, не виникає і об'єкт оподаткування ПДФО. З тієї ж причини це не буде об'єктом оподаткування військовим збором (п. 16-1 підрозділ 10 розділ ХХ ПКУ), а також ЄСВ.

Що стосується коригування фінрезультату в податковому обліку, ДФСУ у листі від 01.12.2015 р. №26240/10/28-10-06-11 зазначає, що  формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період, починаючи з 1 січня 2015 року, здійснюється виходячи з національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності. При цьому ПКУ не передбачає коригувань на «негосподарські» витрати (див. також лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202437
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485