Якщо підприємство бажає уникнути виникнення додаткового блага, тоді має документально оформити взаємовідносини щодо використання автомобіля із працівником. Якщо цього не зробити, то без додаткового блага у вигляді безкоштовно отриманого бензину не обійтися. Більше того, у цьому випадку підприємство не матиме право на податковий кредит при придбанні бензину.
Використання авто, що належить працівнику, в господарській діяльності підприємства можна оформити трьома шляхами:
1) договором про компенсацію за використання власного автомобіля та наказом про використання автомобіля працівника в госпдіяльності підприємства із виплатою компенсації;
2) договором оренди такого автомобіля та актом приймання-передачі автомобіля за договором найму;
3) договором безоплатного користування (позички) та актом приймання-передачі автомобіля за договором.
Детальніше про ро оформлення відносин із працівником підприємства щодо використання його особистого авто в господарських цілях підприємства, а також про податкові наслідки, що можуть виникнути як у зв’язку із оформленням, так і не оформленням таких відносин, ми розказали тут.
Якщо підприємство є платником податку на прибуток, то вартість компенсації за користування авто, так само, як і вартість придбаного і використаного у зв’язку із таким користуванням бензину у бухгалтерському обліку потрапить до витрат підприємства у повній мірі. Розділ ІІІ ПКУ не передбачає коригувань фінрезультату у таких ситуаціях, навіть на суму перевищення витрат палива над нормами витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р.№43 (далі – наказ №43) розділом III Кодексу не передбачено (лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).
Якщо ж підприємство є платником єдиного податку, то хоча й в спрощеному бухобліку воно відобразить понесені витрати, втім для цілей визначення об’єкта оподаткування єдиним податком витрати значення не мають (п. 292.13 ПКУ, пп. 296.5.4 ПКУ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись