• Посилання скопійовано

Придбання ПММ для авто працівника для потреб підприємства: оформлення відносин та наслідки

Чи можна віднести на витрати підприємства вартість палива на заправку автомобіля для потреб підприємства, якщо це особисте авто керівника? Як правильно це зробити?

Якщо підприємство бажає уникнути виникнення додаткового блага, тоді має документально оформити взаємовідносини щодо використання автомобіля із працівником. Якщо цього не зробити, то без додаткового блага у вигляді безкоштовно отриманого бензину не обійтися. Більше того, у цьому випадку підприємство не матиме право на податковий кредит при придбанні бензину.

Використання авто, що належить працівнику, в господарській діяльності підприємства можна оформити трьома шляхами:

1) договором про компенсацію за використання власного автомобіля та наказом про використання автомобіля працівника в госпдіяльності підприємства із виплатою компенсації;

2) договором оренди такого автомобіля та актом приймання-передачі автомобіля за договором найму;

3) договором безоплатного користування (позички) та актом приймання-передачі автомобіля за договором.

Детальніше про ро оформлення відносин із працівником підприємства щодо використання його особистого авто в господарських цілях підприємства, а також про податкові наслідки, що можуть виникнути як у зв’язку із оформленням, так і не оформленням таких відносин, ми розказали тут.

Якщо підприємство є платником податку на прибуток, то вартість компенсації за користування авто, так само, як і вартість придбаного і використаного у зв’язку із таким користуванням бензину у бухгалтерському обліку потрапить до витрат підприємства у повній мірі. Розділ ІІІ ПКУ не передбачає коригувань фінрезультату у таких ситуаціях, навіть на суму перевищення витрат палива над нормами витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р.№43 (далі – наказ №43) розділом III Кодексу не передбачено (лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

Якщо ж підприємство є платником єдиного податку, то хоча й  в спрощеному бухобліку воно відобразить понесені витрати, втім для цілей визначення об’єкта оподаткування єдиним податком витрати значення не мають (п. 292.13 ПКУ, пп. 296.5.4 ПКУ). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202423
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202448
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485