• Посилання скопійовано

Придбання ПММ для авто працівника для потреб підприємства: оформлення відносин та наслідки

Чи можна віднести на витрати підприємства вартість палива на заправку автомобіля для потреб підприємства, якщо це особисте авто керівника? Як правильно це зробити?

Якщо підприємство бажає уникнути виникнення додаткового блага, тоді має документально оформити взаємовідносини щодо використання автомобіля із працівником. Якщо цього не зробити, то без додаткового блага у вигляді безкоштовно отриманого бензину не обійтися. Більше того, у цьому випадку підприємство не матиме право на податковий кредит при придбанні бензину.

Використання авто, що належить працівнику, в господарській діяльності підприємства можна оформити трьома шляхами:

1) договором про компенсацію за використання власного автомобіля та наказом про використання автомобіля працівника в госпдіяльності підприємства із виплатою компенсації;

2) договором оренди такого автомобіля та актом приймання-передачі автомобіля за договором найму;

3) договором безоплатного користування (позички) та актом приймання-передачі автомобіля за договором.

Детальніше про ро оформлення відносин із працівником підприємства щодо використання його особистого авто в господарських цілях підприємства, а також про податкові наслідки, що можуть виникнути як у зв’язку із оформленням, так і не оформленням таких відносин, ми розказали тут.

Якщо підприємство є платником податку на прибуток, то вартість компенсації за користування авто, так само, як і вартість придбаного і використаного у зв’язку із таким користуванням бензину у бухгалтерському обліку потрапить до витрат підприємства у повній мірі. Розділ ІІІ ПКУ не передбачає коригувань фінрезультату у таких ситуаціях, навіть на суму перевищення витрат палива над нормами витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р.№43 (далі – наказ №43) розділом III Кодексу не передбачено (лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

Якщо ж підприємство є платником єдиного податку, то хоча й  в спрощеному бухобліку воно відобразить понесені витрати, втім для цілей визначення об’єкта оподаткування єдиним податком витрати значення не мають (п. 292.13 ПКУ, пп. 296.5.4 ПКУ). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202432
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419