• Посилання скопійовано

Помилка при самостійному виправлені помилки в декларації з прибутку

У підприємства у зв’язку з уточненням показників декларації з прибутку за 2014 р. утворилась переплата з податку. При здачі декларації за півріччя 2016 р., знову заповнили додаток ВП і рядок 27 декларації, тож переплата подвоїлась. Як виправити цю ситуацію?

ЗапитанняПідприємство подає декларацію щоквартально. У 1 кварталі уточнювалися показники декларації з прибутку за 2014 р., а саме в старій декларації не вказали в рядку 13 суму переплати за авансовими платежами, тож додаток ЗП теж не здали. Уточнювали через додаток ВП (рядок 27 зі знаком «-») і ця ж сума була відображена в декларації з прибутку за 1 квартал 2016 р. зі знаком «-». У підсумку в картці в ДПІ відновилася переплата з податку. Але, коли підприємство здавало декларацію з податку на прибуток за півріччя 2016 р., то знову заповнили додаток ВП і рядок 27 декларації з цими ж показниками. Як наслідок переплата подвоїлась. Як виправити цю ситуацію з найменшими втратами?

Відповідь

Відповідно до роз’яснення фахівців ДФС у підкатегорії 102.02.32 ресурсу «ЗІР»* у разі виправлення помилок, що самостійно виявлені платником податку у рядках 27 - 39 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (далі - Декларація), платник податку має право виправити показники рядків 27 - 39 Декларації:

  • у складі звітної (звітної нової) Декларації;
  • або шляхом подання уточнюючої Декларації.

При цьому відображаються правильні суми збільшення (зменшення) податкового зобов'язання за звітний період, що уточнюється, штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ, та пені відповідно до пп. 129.1.2 ПКУ.

Враховуючи зазначене, радимо уточнити дані рядка 27 Декларації, що була подана за півріччя 2016 року або шляхом подання окремого уточнюючого розрахунку або в складі поточної декларації за три квартали 2016 року із поданням додатку ВП. Адже дійсно показувати невраховану суму переплати за авансовими платежами при виплаті дивідендів слід було лише один раз.

При цьому, оскільки в декларації за перше півріччя 2016 року в додатку ВП відображалося виправлення помилки за 2014 рік, треба проаналізувати наслідки такого повторного виправлення. Внаслідок першого виправлення утворилося від'ємне значення суми податку до сплати. Отже, повторне виправлення за той самий період мало збільшити суму такого від'ємного значення. Але така помилка (зайве виправлення) і її самостійне виправлення не призведе до штрафних санкцій до платника податку, оскільки вона не призвела до заниження суми податку до сплати у бюджет (див. п. 50.1 ПКУ). 

_________________________

* Запитання: «Як здійснюється виправлення помилок, самостійно виявлених платником податку у рядках 27 - 39 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, та чи застосовуються штрафні санкції при виправленні таких помилок?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»