• Посилання скопійовано

Відсотки за кредитом — фінансові витрати підприємсва

Приватне підприємство на загальній системі з доходом до 20 млн грн не корегує фінрезультат на податкові різниці. Підприємство планує отримати кредит і надати фіндопомогу на поворотній основі працівнику. Чи можна відсотки за кредитом визнати фінансовими витратами?

Відповідно до п. 27 П(С)БО 16 до фінансових витрат відносяться витрати на проценти, зокрема за користування кредитами отриманими та інші витрати підприємства, пов'язані із запозиченнями (крім фінансових витрат, які включаються до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до П(С)БО 31 "Фінансові витрати").

Умови щодо цільового використання кредитів для виникнення права на визнання фінансових витрат у сумі процентів за ними П(С)БО 16 не встановлює (знову ж таки, крім ситуації із використанням таких кредитів для створення кваліфікаційних активів, про які у запитанні не йдеться). Отже, якщо підприємство планує отримати кредит, нараховані відсотки за кредитом будуть фінансовими витратами. 

Датою визнання таких витрат є дата нарахування процентів, відповідно до умов договору. Визнання витрат, які відносяться до конкретного періоду здійснюється незалежно від терміну сплати. Це означає, що відсотки за користування кредитом в бухгалтерському обліку відображаються у вигляді фінансових витрат підприємства в періоді нарахування за Д-т рах 95 (на субрахунку 951 "Відсотки за кредит" ведеться облік витрат, пов'язаних з нарахуванням та сплатою відсотків, процентів тощо за користування кредитами банків).

Звісно, такі витрати вплинуть на формування фінансового результату до оподаткування, який обраховується в бухгалтерському обліку. А цей показник, в свою чергу, є об’єктом оподаткування податком на прибуток (відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ). Тож, якщо підприємство не здійснює коригування фінансового результату на різниці, встановлені р. ІІІ ПКУ, то витрати за нарахованими процентами за кредитом банку будуть враховані при формуванні об’єкту оподаткування податком на прибуток в періоді їх нарахування. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202439
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485