• Посилання скопійовано

Податкових різниць, не визначених ПКУ, в податковому обліку бути не повинно

Які саме витрати входять до складу податкових різниць при розрахунку податку на прибуток за 2015 р.? Де можна знайти повний перелік податкових різниць, які повинні бути враховані підприємством при розрахунку податку на прибуток підприємства за 2015 р.?

Вичерпний перелік податкових різниць регламентовано:

статтею 138 ПКУ - різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів;

статтею 139 ПКУ - різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень);

статтею 140 ПКУ - різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій;

статтею 141 ПКУ - особливості оподаткування окремих видів діяльності та операцій (особливості оподаткування страховика та різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, а також операцій з інвестиційною нерухомістю і біологічними активами, які оцінюються за справедливою вартістю);

статтею 123-1 ПКУ – в частині суми сплачених платежів, внесків, премій за договором довгострокового страхування життя чи договором  страхування в межах  недержавного пенсійного забезпечення;

підпунктом 39.5.5 ПКУ – в частині пропорційного та/або зворотного коригування доходів та витрат;

пунктами 17, 18, 19, 21 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ.

Жодних інших різниць, не визначених ПКУ, в податковому обліку бути не повинно. Декларацію з податку на прибуток повинні подавати усі платники податку на прибуток, а ось додатки до них – тільки у разі необхідності. 

Якщо сума доходу, визнаного за правилами бухобліку (П(С)БО чи МСФЗ), за 2015 рік перевищили 20 млн грн, платникам податку на прибуток з таким доходом слід проводити коригування на різниці і обов’язково подавати додаток РІ (решта застосовують коригування лише за бажанням; в разі прийняття рішення про незастосування коригування фінрезультату, про це робиться відмітка у таблиці наприкінці декларації). 

Всі різниці, на які має коригуватися фінансовий результат за даними бухобліку, мають бути відображені в додатку РІ (див. форму декларації з податку на прибуток, затверджену наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. №897). Деякі показники цього додатку розраховуються у інших додатках до декларації (наприклад, сума податкової амортизації у додатку АМ, фінрезультат від операцій з цінними паперами у додатку ЦП).

__________

Див. також: Податкові різниці у 2016 р.: що нового? 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202432
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419