• Посилання скопійовано

Нарахування податку на нерухоме майно: бухгалтерський та податковий облік

Фінансовий результат без податку на нерухоме майно - 100 тис. грн. Податок на прибуток -18 тис. грн. Податок на нерухомість - 90 тис. грн. Які проведення з нарахування податку на нерухоме майно?

Запитання: За п. 137.6. ПКУ податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, згідно з ст. 266 ПКУ щодо об'єктів нежитлової нерухомості. Якщо платник у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухомість, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів. Фінанасовий результат без податку на нерухоме майно - 100 тис. грн. Податок на прибуток -18 тис. грн. Податок на нерухомість - 90 тис. грн.  Які проведення з нарахування податку на нерухоме майно?

Відповідь: Дійсно, за приписами п. 137.6 ПКУ в редакції від 01.01.2016 р. саме податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку має зменшуватися на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щодо об'єктів нежитлової нерухомості. Різниця, що перевищує нарахований податок на прибуток, просто згорає: в рахунок наступних звітних періодів вона не може бути перенесена.

Але, очевидно, в запитанні йде мова про облік податку на нерухомість в розрізі підготовки декларації з податку на прибуток за підсумками 2015 року. В такому випадку слід звернутися до норм п. 137.5 ПКУ в редакції, що діяла на 31.12.2015 р. 

Отже, при підготовці декларації з податку на прибуток за 2015 рік слід акцентувати увагу, що податок, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку на прибуток, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно, про неможливість врахування різниці у подальшому мова не йде. Крім того, зверніть увагу на умову: цей податок для того, щоб його відобразити у рядку 16.2 додатка ЗП до  декларації, має бути не лише нарахованим у бухобліку (задекларованим), але і фактично сплаченим за 2015 рік.

Це важливо, адже 25% річної суми такого податку його платники — юридичні особи сплачують протягом 30 днів після закінчення відповідного кварталу. У листі від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15 ДФСУ роз'яснювала, що авансовий внесок з податку на майно, сплачений за IV квартал 2015 року до 30.01.2016 р., зменшує податок на прибуток, нарахований за 2015 рік. 

Щодо бухобліку, то нарахування податку на нерухоме майно супроводжується проведенням Дт 92  Кт 641/Податок на нерухоме майно на суму 90 000 грн датою, коли ми нараховуємо і декларуємо його  (ключовим питанням тут є той факт, що ми ще на початку року знаємо суму витрат на весь рік і цією датою відображаємо в обліку), а за підсумками року – проведення Дт 79 Кт 92.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433