• Посилання скопійовано

Рассчитываем налог на прибыль за 2015 г. предприятию, перешедшему на общую систему налогообложения

Как рассчитать налог на прибыль за 2015 г. предприятию, которое в 1-ом полугодии 2015 г. находилось на едином налоге, а с 01.07.2015 р. перешло на общую систему? Если производить расчет от бухгалтерского результата, получается двойное налогообложение. Как заполнить декларацию?

Вопрос: Как рассчитать налог на прибыль за 2015 г. предприятию, которое в 1-ом полугодии 2015 г. находилось на едином налоге, а с 01.07.2015 р. перешло на общую систему? Никаких спецнорм на этот случай нет, но если производить расчет от бухгалтерского результата, то получится двойное налогообложение. Например, в базу обложения единым налогом попали положительные курсовые разницы в полном объеме. Как заполнить декларацию?

Ответ: Згідно з чинним законодавством платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Протягом 2015 р. діяли абз. 4 - 12 п. 57.1 ПКУ норми щодо сплати та подання декларації з податку на прибуток. Відповідно до них платники податку на прибуток, які були зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), мали сплачувати податок на прибуток на підставі річної податкової декларації саме за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачували авансового внеску.

Отже, у разі переходу на загальну систему оподаткування протягом поточного року - звітний (податковий) період починається з першого числа місяця звітного кварталу, у якому платник переходить на загальну систему, та закінчується 31 грудня такого року. Відповідно у декларації з податку на прибуток буде відображено тільки податок, визначений на підставі фінансового результату за П(С)БО або МСФЗ за період з 01.07.2015 р. до 31.12.2015 року. 

З 01.01.2016 р. норми п. 57.1 ПКУ щодо порядку сплати податку на прибуток та авансових внесків виключено. Але працює норма пп. 137.4.2 ПКУ. І відповідно до неї у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду. Тобто порядок подання декларації з податку на прибуток у разі переходу протягом року зі спрощеної системи на сплату податку на прибуток не зазнав змін.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202433
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419