• Посилання скопійовано

Залік податку на майно у рахунок сплати податку на прибуток: нюанси

Сплачений податок на майно дозволено заліковувати у зменшення зобов’язань з податку на прибуток. Як реалізувати це право на практиці?

Відповідно до положень пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності згідно з національними ПСБО або МСФЗ, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень розділу III зазначеного Кодексу.

Крім того, згідно з п. 137.5 ст. 137 цього Кодексу податок, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) відповідно до розділу XII зазначеного Кодексу щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Тобто платникам податку надано право зменшувати зобов’язання з податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого та сплаченого податку на майно з урахуванням особливостей його сплати (включаючи авансовий внесок з податку на майно, що сплачується за ІV квартал поточного року до 30 січня наступного за звітним року).

Отже, для реалізації цього права на практиці сума нарахованого та сплаченого податку на майно відображається у рядку 16.2 додатка ЗП до рядка 16 ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» до декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. №897

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»