• Посилання скопійовано

Амортизація свердловин: особливості обліку

Податковий облік витрат на спорудження газових свердловин до 01.01.2015 р. мав певні особливості. Як амортизувати свердловини починаючи з 01.01.2015 р.?

До 01.01.2015 р. витрати на спорудження будь-яких свердловин, що використовувалися для розробки нафтових та газових родовищ, понесені з моменту їх зарахування до експлуатаційного фонду, підлягали амортизації відповідно до п. 148.5 ст. 148 Податкового кодексу.

Однак після 01.01.2015 р. діють нові правила оподаткування податком на прибуток. Об’єктом оподаткування із зазначеної дати є прибуток, який визначається за правилами бухгалтерського обліку, тобто фінансовий результат з його подальшим коригуванням на податкові різниці.

Це означає, що порядок відображення в обліку окремих операцій залежить від того, чи проводить підприємство коригування визначеного у фінансовій звітності фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають відповідно до положень розділу III Податкового кодексу.

Статтею 138 цього Кодексу передбачено такі коригування фінансового результату до оподаткування, пов’язані з амортизацією необоротних активів:

- збільшення на суму амортизації ОЗ і нематеріальних активів, нараховану згідно з ПСБО або МСФЗ;

- зменшення на суму амортизації ОЗ і нематеріальних активів, розраховану відповідно до п. 138.3 цієї статті.

Тобто при коригуванні фінансового результату до оподаткування виключається бухгалтерська амортизація та включається податкова, яка розраховується за правилами, встановленими п. 138.3 ст. 138 Податкового кодексу.

При цьому згідно з п. 11 підрозділу 4 цього Кодексу для цілей розрахунку амортизації балансова вартість ОЗ станом на 01.01.2015 р. має дорівнювати балансовій вартості таких активів, визначеній станом на 31.12.2014 р. відповідно до статей 144 — 146 та 148 зазначеного Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.

Таким чином, для цілей нарахування амортизації свердловин у 2015 р. враховується їх балансова вартість, що склалася за даними податкового обліку на кінець 2014 р. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»