• Посилання скопійовано

Неприбутківці до 1 січня 2017 року повинні привести свої установчі документи у відповідність до Податкового кодексу

Чи потрібно неприбутковим організаціям, у статуті яких немає усіх необхідних вимог згідно з ПКУ, провести зміни статутів і додати в їх зміст ці вимоги до 01.01.2017 року?

Запитання:  У листі від 07.07.15 р. №14091/6/99-99-19-02-02-15 ДФС роз'яснила критерії, за якими визначається неприбутковий статус благодійних, громадських організацій. Враховуючи норми п. 133.1.1, 133.4.2 ПКУ та це роз'яснення ГФС, чи потрібно неприбутковим організаціям, у статуті яких немає усіх необхідних вимог, провести зміни статутів і додати в їх зміст ці вимоги до 01.01.2017 р.?

Відповідь: Так, неприбуткові підприємства, установи та організації, які не відповідають певним вимогам до 1 січня 2017 року повинні привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.


Відповідно до пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації, це неприбуткові підприємства, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ. Отже, юридичні особи, визначені у п. 133.4 ПКУ не є платниками податку на прибуток.

Проте, відповідно до оновленого з 13.08.2015 р. Законом України від 17.07.2015р. №652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" передбачено певні вимоги, яким неприбуткова організація повинна одночасно відповідати. Перелік таких вимог встановлено пп. 133.4.1 ПКУ.

Ті неприбуткові організації, які не відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру зобов'язані до 1 січня 2017 року:

— привести свої установчі документи у відповідність до норм п. 133.4 ПКУ;

— подати копії установчих документів до контролюючого органу.

Неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність до норм п. 133.4 ПКУ, після 1 січня 2017 року вилучаються з Реєстру.

Зауважимо, що згідно з нормами п. 34 та п. 35 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ неприбуткові підприємства (організації), які внесені до Реєстру №37 (затверджений наказом Мінфіну від 24.01.2013 р. №37) на 13.08.2015 р. і до затвердження нового Реєстру неприбуткових установ та організацій не підлягають вилученню з Реєстру №37 до 1 січня 2017 року. 

Ті неприбуткові організації, що відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ, будуть включені до нового Реєстру автоматично. 

Тому до 1 січня 2017 року підстав обмежувати діяльність благодійної організації, яка на 13.08.2015 р. унесена до Реєстру №37 не має. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Водоп`янова Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Коли ФО відображати нараховані, але не виплачені дивіденди, в декларації про майновий стан?
    За якою датою фізособа відображає в декларації про майновий стан і доходи суму отриманих нею дивідендів: за датою нарахування (оголошення) дивідендів, чи за датою їх фактичної виплати (отримання)? Дивіденди виплачує ТОВ своєму власнику - фізособі
    09.01.202633
  • Відображення ПФД у податку на прибуток та фінзвітності
    Підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах, платник ПДВ) 15.11.2025 р. надало іншому підприємству поворотну фінансову допомогу 50 000 грн строком на 3 місяці. Як правильно відобразити цю операцію в декларації з податку на прибуток (рядки/додатки) та у фінансовій звітності?
    08.01.2026343
  • Витрати на БФД: різниці для високодохідників
    Платник податку на прибуток-високодохідник застосовує податкові різниці. Кому може надати безповоротну фінансову допомогу без збільшення фінансового результату до оподаткування? Чи виникнуть податкові зобов'язання при наданні БФД різним категоріям отримувачів?
    08.01.202629
  • Виплата дивідендів при наявності збитків минулих періодів
    ТОВ за 2025 рік отримало чистий прибуток (ряд. 2350 Звіту про фінансові результати). При цьому ТОВ має непокриті збитки минулих періодів (ряд. 1420 гр.3, гр.4 мають від'ємне значення). Чи має право ТОВ виплатити дивіденди засновникам за результатами 2025 року?
    07.01.20261 0544
  • Виплата дивідендів фізособам за 2025 рік: авансовий внесок та податки у 2026 році
    Компанія планує виплатити дивіденди фізособам за 2025 рік, хоча фінрезультати за цей рік ще не розраховані і тому не відомі. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток та які ставки ПДФО і ВЗ діють станом на січень 2026 року?
    07.01.20267672