• Посилання скопійовано

Виправляємо розмір авансових внесків з податку на прибуток

Як здійснюється виправлення розміру щомісячних авансових внесків з податку на прибуток в уточнюючій декларації з податку на прибуток підприємства, якщо за результатами перевірки контролюючим органом збільшено/зменшено показники декларації, у якій здійснювався розрахунок таких авансових внесків?

Відповідно до п. 9 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу у січні — грудні 2015 р. та січні — травні 2016 р. платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств згідно з п. 57.1 ст. 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2015 р. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень — травень 2016 р. обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.

Вищезазначеним пунктом Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2015 р., платники податку на прибуток, доходи яких, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн.  грн., зобов’язані подавати у складі річної податкової декларації розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають ними сплачуватися у наступні дванадцять місяців. При цьому визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.


Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації чи уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

У разі якщо за результатами перевірок контролюючими органами попереднього (звітного) року виправлені показники декларації з податку на прибуток підприємства призвели до збільшення/зменшення задекларованих податкових зобов’язань з податку на прибуток, платник податку має здійснити перерахунок суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, відображеної у рядку 23 декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом №872.

Форма декларації не передбачає виправлення помилок, виявлених контролюючими органами під час проведення перевірки платника податку. Тому в уточнюючій декларації перерахунок суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток (враховуючи збільшення/зменшення податкового зобов’язання контролюючим органом за результатами перевірки) відображається у частині «Самостійне виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток» декларації з одночасним уточненням авансових внесків за місяцями у табл. «Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків» до декларації. При цьому інші показники декларації не заповнюються.

Зокрема, виправлення суми нарахованого авансового внеску в уточнюючій декларації здійснюється у рядках 34, 37 частини «Самостійне виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток», у яких зазначаються збільшені/зменшені показники податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюються, по авансових внесках з податку на прибуток.

У разі збільшення суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду по авансових внесках з податку на прибуток платник податку у рядку 38 декларації визначає відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу суму штрафу від недоплати за кожен звітний період, термін сплати за яким настав на дату подання уточнюючої декларації, та у рядку 36 декларації — пеню відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 цього Кодексу.

У разі зменшення суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду по авансових внесках з податку на прибуток в уточнюючій декларації платник податку має право на повернення надміру сплачених грошових зобов’язань за умови дотримання положень ст. 43 Податкового кодексу або зарахування у рахунок сплати майбутніх платежів на підставі п. 87.1 ст. 87 цього Кодексу.

Разом із уточнюючою декларацією платник має право надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418