• Посилання скопійовано

Суми, сплачені єдиннику 2-ї групи, підприємство може віднести до витрат

Організація на загальній системи купує в "єдинника" 2 групи запчастини і канцтовари. Чи піде це в затрати? Як вірно його провести?

Згідно з п. 291.4 ПКУ до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

• не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

• обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.


Таким чином, жодних обмежень щодо включення до витрат підприємства на загальній системі оподаткування сум, на які здійснено закупівлю у такого підприємства не існує. Усі суми, які підприємство сплатило такому підприємцю, за запаси та МШП підприємство може віднести до витрат у періоді здійснення такої закупівлі  на підставі первинних документів.

Треба зауважити, що відповідно до п. 165.1.36 дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника податку. Тому підприємство при розрахунку з таким підприємцем не утримує жодних податків.

Крім цього, виплату доходу фізичній особі – підприємцю підприємство повинно відобразити в формі 1-ДФ. Для цього заповнюються графи звіту «нарахована» та «виплачена» сума доходу, а у графах «нараховано податку» та «сплачено податку» ставлять нулі. Ознака доходу у цьому випадку буде 157 «Дохід, що виплачується самозайнятій особі». 

Попереджаємо, згідно позиції ДФС, хоча в цьому випадку підприємство не є податковим агентом, якщо підприємство не буде включати виплати доходів підприємцям (або включати їх не в повному обсязі) до форми 1-ДФ, то йому загрожують штрафні санкції згідно п.119.2 ПКУ у розмірі від 510 до 1020 грн.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418