• Посилання скопійовано

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то компанія не сплачує авансовий внесок

Дочірнє підприємство планує виплату дивідендів материнській компанії - засновнику, а вона в свою чергу, отриману суму має перерахувати фізособі засновнику. Чи потрібно утримувати 5% при перерахунку фізособі? Чи можливий прямий перерахунок, у такому випадку, і яке буде оподаткування?

Оподаткування дивідендів проводить та особа, яка їх виплачує (емітент). 

Оскільки отримувачем дивідендів у першому випадку є юрособа, то за пп. 153.3.2 ПКУ,  емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток в розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ПКУ (тобто, 18%), нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.


 

В обліку у отримувача таких дивідендів – платників податку на прибуток їх сума не включається до податкового доходу (пп. 136.1.12 ПКУ). Коли такий отримувач вирішить виплатити дивіденди, це буде вже нова сума дивідендів, визначена із урахуванням розміру чистого прибутку такого отримувача, і, як правило, розміру внеску до статутного капіталу кожного із засновників. 

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то материнська компанія не сплачує авансовий внесок з податку на прибуток у звязку із виплатою таких дивідендів (пп. 153.3.5 ПКУ). Однак така материнська компанія - емітент має утримати із суми таких дивідендів ПДФО за ставкою 5 % (пп. 170.5.4 ПКУ), або 15%-17% (пп. 170.5.3 ПКУ). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Заповнення декларації про майновий стан, якщо фізособа додатково подає два Звіти про КІК
    Фізособа разом з декларацією про майновий стан і доходи подає два Звіти про КІК – за 2022 і 2023 роки. Як у цьому разі складати додатки КІК і заповнювати декларацію?
    29.04.202436
  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202464
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202456
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448