• Посилання скопійовано

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то компанія не сплачує авансовий внесок

Дочірнє підприємство планує виплату дивідендів материнській компанії - засновнику, а вона в свою чергу, отриману суму має перерахувати фізособі засновнику. Чи потрібно утримувати 5% при перерахунку фізособі? Чи можливий прямий перерахунок, у такому випадку, і яке буде оподаткування?

Оподаткування дивідендів проводить та особа, яка їх виплачує (емітент). 

Оскільки отримувачем дивідендів у першому випадку є юрособа, то за пп. 153.3.2 ПКУ,  емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток в розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ПКУ (тобто, 18%), нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.


 

В обліку у отримувача таких дивідендів – платників податку на прибуток їх сума не включається до податкового доходу (пп. 136.1.12 ПКУ). Коли такий отримувач вирішить виплатити дивіденди, це буде вже нова сума дивідендів, визначена із урахуванням розміру чистого прибутку такого отримувача, і, як правило, розміру внеску до статутного капіталу кожного із засновників. 

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то материнська компанія не сплачує авансовий внесок з податку на прибуток у звязку із виплатою таких дивідендів (пп. 153.3.5 ПКУ). Однак така материнська компанія - емітент має утримати із суми таких дивідендів ПДФО за ставкою 5 % (пп. 170.5.4 ПКУ), або 15%-17% (пп. 170.5.3 ПКУ). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418