• Посилання скопійовано

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то компанія не сплачує авансовий внесок

Дочірнє підприємство планує виплату дивідендів материнській компанії - засновнику, а вона в свою чергу, отриману суму має перерахувати фізособі засновнику. Чи потрібно утримувати 5% при перерахунку фізособі? Чи можливий прямий перерахунок, у такому випадку, і яке буде оподаткування?

Оподаткування дивідендів проводить та особа, яка їх виплачує (емітент). 

Оскільки отримувачем дивідендів у першому випадку є юрособа, то за пп. 153.3.2 ПКУ,  емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток в розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ПКУ (тобто, 18%), нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.


 

В обліку у отримувача таких дивідендів – платників податку на прибуток їх сума не включається до податкового доходу (пп. 136.1.12 ПКУ). Коли такий отримувач вирішить виплатити дивіденди, це буде вже нова сума дивідендів, визначена із урахуванням розміру чистого прибутку такого отримувача, і, як правило, розміру внеску до статутного капіталу кожного із засновників. 

Якщо засновник – отримувач дивідендів від материнської компанії є фізособою, то материнська компанія не сплачує авансовий внесок з податку на прибуток у звязку із виплатою таких дивідендів (пп. 153.3.5 ПКУ). Однак така материнська компанія - емітент має утримати із суми таких дивідендів ПДФО за ставкою 5 % (пп. 170.5.4 ПКУ), або 15%-17% (пп. 170.5.3 ПКУ). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»