• Посилання скопійовано

Відображення амортизації малоцінних необоротних активів у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства

Відображення амортизації малоцінних необоротних активів у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства.

Відповідно пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) основні засоби — це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). У 2011 році норматив для основних засобів, визначений у пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу, встановлюється в розмірі 1000 гривень (п. 14 підр. 4 розд. ХХ ПКУ).

Згідно з наказом Міністерства промислової політики України від 9 червня 2004 року №274 малоцінні необоротні активи — це малоцінні та швидкозношувані предмети, строк корисного використання яких більше одного року або одного операційного циклу (за умови, що операційний цикл більше одного року).

Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів може нараховуватися за рішенням платника податків у першому місяці використання об’єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об’єкта в розмірі 100 відсотків його вартості. (пп. 145.1.6 п. 145.1 ст. 145 ПКУ та п. 27 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.4.2000 р. №92).

Інформація щодо нарахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів зазначається у додатку АМ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форма якої встановлена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за №397/19135.

Так, у таблиці 2 «Інформація щодо методів амортизації» додатка АМ до декларації у відповідних клітинках проставляється знак +, який зазначає обраний порядок нарахування амортизації. У першому місяці використання об’єкта по рядку А10 таблиці 1 додатка АМ зазначається балансова вартість на початок звітного (податкового) періоду (графа 3) та нарахована сума амортизації за звітний (податковий) період (графа 4) у розмірі 100 або 50 відсотків вартості об’єкта з подальшим перенесенням до граф 6 — 10 в залежності від використання такого об’єкту. Якщо платник податку застосовує 50-відсоткову амортизацію, то до місяця вилучення з активів 50 відсотків вартості об’єкта відображається у графі 3 «балансова вартість на початок звітного (податкового) періоду». У місяці вилучення таких об’єктів з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом 50 відсотків вартості, яка амортизується, відображається у графі 4 «нарахована сума амортизації за звітний (податковий) період» з подальшим перенесенням до граф 6-10 в залежності від використання такого об’єкту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433