Відповідно пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) основні засоби — це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). У 2011 році норматив для основних засобів, визначений у пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу, встановлюється в розмірі 1000 гривень (п. 14 підр. 4 розд. ХХ ПКУ).
Згідно з наказом Міністерства промислової політики України від 9 червня 2004 року №274 малоцінні необоротні активи — це малоцінні та швидкозношувані предмети, строк корисного використання яких більше одного року або одного операційного циклу (за умови, що операційний цикл більше одного року).
Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів може нараховуватися за рішенням платника податків у першому місяці використання об’єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об’єкта в розмірі 100 відсотків його вартості. (пп. 145.1.6 п. 145.1 ст. 145 ПКУ та п. 27 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.4.2000 р. №92).
Інформація щодо нарахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів зазначається у додатку АМ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форма якої встановлена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за №397/19135.
Так, у таблиці 2 «Інформація щодо методів амортизації» додатка АМ до декларації у відповідних клітинках проставляється знак +, який зазначає обраний порядок нарахування амортизації. У першому місяці використання об’єкта по рядку А10 таблиці 1 додатка АМ зазначається балансова вартість на початок звітного (податкового) періоду (графа 3) та нарахована сума амортизації за звітний (податковий) період (графа 4) у розмірі 100 або 50 відсотків вартості об’єкта з подальшим перенесенням до граф 6 — 10 в залежності від використання такого об’єкту. Якщо платник податку застосовує 50-відсоткову амортизацію, то до місяця вилучення з активів 50 відсотків вартості об’єкта відображається у графі 3 «балансова вартість на початок звітного (податкового) періоду». У місяці вилучення таких об’єктів з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом 50 відсотків вартості, яка амортизується, відображається у графі 4 «нарахована сума амортизації за звітний (податковий) період» з подальшим перенесенням до граф 6-10 в залежності від використання такого об’єкту.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити