Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Частина прибутку, яку держпідприємство має сплатити до бюджету, розраховується за даними бухобліку

Державне підприємство згідно з даними фінансової звітності має збитки. Водночас згідно з даними податкового обліку підприємство має прибуток. Чи мусить воно в такому разі відрахувати до держбюджету частину чистого прибутку (держдивіденди)?

Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями затверджено Постановою Кабміну від 23.02.2011 р. №138.

Згідно з п. 1 Порядку №138, частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, у розмірі:


 

— 30 відсотків — державними підприємствами, що є суб'єктами природних монополій, та державними підприємствами, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн;

— 15 відсотків — іншими державними унітарними підприємствами.

Частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, установлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Таким чином, обсяг відрахувань частини прибутку, що її необхідно сплатити держпідприємству до бюджету, визначається за даними бухгалтерського, а не податкового обліку. А отже, якщо підприємство відповідно до фінансової звітності має збитки, то сплачувати частину чистого прибутку до держбюджету воно не повинне.

Водночас, згідно з п. 3 Порядку №138, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою (1), та має зазначатися у декларації з податку на прибуток підприємства. Суму дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді, відображають у рядку 4 додатка АВ до рядка 20 декларації.

----1----

Форму розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджено наказом ДПАУ від 16.05.2011 р. №285.

Суму авансового внеску при виплаті дивідендів у звітному (податковому) періоді, що має бути сплачена, відображають у рядку 5.1 додатка АВ з відповідним перенесенням до рядка 20 декларації з податку на прибуток. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом із фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, держпідприємство подає до органів ДПС у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств, тобто до 1 березня або 9 лютого наступного року (пп. 49.18.2 та пп. 49.18.3 ПКУ). У разі наявних збитків згідно з даними бухгалтерського обліку такий розрахунок заповнюють із прочерками.

До того ж підприємство має подати до податкових органів фінзвітність у строк подання декларації з податку на прибуток, як це визначено в загальному порядку пунктом 46.2 ПКУ.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Доходи , Податок на прибуток , Облік , Держбюджет

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі