Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями затверджено Постановою Кабміну від 23.02.2011 р. №138.
Згідно з п. 1 Порядку №138, частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, у розмірі:
— 30 відсотків — державними підприємствами, що є суб'єктами природних монополій, та державними підприємствами, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн;
— 15 відсотків — іншими державними унітарними підприємствами.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, установлений для сплати податку на прибуток підприємств.
Таким чином, обсяг відрахувань частини прибутку, що її необхідно сплатити держпідприємству до бюджету, визначається за даними бухгалтерського, а не податкового обліку. А отже, якщо підприємство відповідно до фінансової звітності має збитки, то сплачувати частину чистого прибутку до держбюджету воно не повинне.
Водночас, згідно з п. 3 Порядку №138, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їхніми об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою (1), та має зазначатися у декларації з податку на прибуток підприємства. Суму дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді, відображають у рядку 4 додатка АВ до рядка 20 декларації.
----1----
Форму розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджено наказом ДПАУ від 16.05.2011 р. №285.
Суму авансового внеску при виплаті дивідендів у звітному (податковому) періоді, що має бути сплачена, відображають у рядку 5.1 додатка АВ з відповідним перенесенням до рядка 20 декларації з податку на прибуток. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом із фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, держпідприємство подає до органів ДПС у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств, тобто до 1 березня або 9 лютого наступного року (пп. 49.18.2 та пп. 49.18.3 ПКУ). У разі наявних збитків згідно з даними бухгалтерського обліку такий розрахунок заповнюють із прочерками.
До того ж підприємство має подати до податкових органів фінзвітність у строк подання декларації з податку на прибуток, як це визначено в загальному порядку пунктом 46.2 ПКУ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити