• Посилання скопійовано

Відображення доходів та витрат за перехідними авансами

В 1 квартале была произведена оплата поставщику за товар (включена сумма аванса в валовые расходы), оприходован в апреле. Далее две ситуации с этим товаром: 1. Покупателем оплачен и отгружен ему товар в апреле. 2. Оплачен покупателем товар в 1 квартале ( и включен в валовые расходы), а отгружен во 2 квартале... Как при этом отражать доходы и расходы во 2 квартале?

Думаю п. 2 запиту слід розуміти так, що оплату від покупця включено до складу доходу (за першою подією), а не до витрат. Виходячи з цього міркування і побудована відповідь.

Питання відображення витрат за перехідними авансами врегульовано п. 7 підрозділу 4 перехідних положень Податкового кодексу України (далі — ПКУ). А саме, витрати не визначаються щодо товарів (результатів робіт, послуг), отриманих (наданих) після дати набрання чинності розділом III цього Кодексу, у частині вартості таких товарів (робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у разі якщо такі аванси були враховані платником податку у складі валових витрат на дату їх оплати.

Таким чином, якщо сплачені аванси були включені до складу валових витрат у 1-му кварталі 2011 року, то при реалізації оплаченого авансом товару після 01.04.2011 року у підприємств не виникатимуть витрати.

1.Дохід від реалізації товарів на підставі п. 137.1 ст. 137 ПКУ визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Отже, у даному випадку у підприємства на дату передачі покупцю права власності (на дату передачі товару) виникне дохід від реалізації такого товару. При цьому, у підприємства за даною операцією вже не виникатимуть витрати, так як реалізовано товар який був оплачений авансом (відображений у складі валових витрат у 1-му кварталі 2011 року).

2.Пунктом 7 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ врегульовано питання, щодо відображення доходів за перехідними авансами. А саме передбачено, що дохід не визначається щодо товарів (результатів робіт, послуг), відвантажених (наданих) після дати набрання чинності розділом III цього Кодексу в частині вартості таких товарів (результатів робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у тому числі в період перебування на спрощеній системі оподаткування.

Отже, при реалізації товару після 01.04.2011 року, за який був отриманий аванс до 01.04.2011 року (включений до складу валових доходів) у підприємства не виникатиме дохід. У підприємства за даною операцією також не виникнуть витрати, так як реалізовано товар який був оплачений авансом (відображений у складі валових витрат у 1-му кварталі 2011 року).

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024225
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418