• Посилання скопійовано

Чи може підприємство самостійно прийняти рішення про подання проміжної фінзвітності?

Підприємство у червні 2024 року прийняло рішення про виплату дивідендів. Але фінзвітність складається тільки за рік. Чи може підприємство самостійно прийняти рішення про подання проміжної фінзвітності? Чи вносити зміни в облікову політику? Чи потрібно буде потім постійно подавати проміжну фінзвітність?

Детально про особливості, облік, оподаткування дивідендів ми писали тут.

Там ми зазначали, що дивіденди виплачуються з чистого прибутку, а показник чистого прибутку відображається в рядку 2350 Звіту про фінрезультати. Тому для того, щобприйняти рішення про виплату дивідендівпотрібно спершу побачити, що є чистий прибуток. Тож за період, за який планується виплата дивідендів, потрібно скласти фінзвітність. Наприклад, якщо виплатити дивіденди планується за півріччя 2024 року, то потрібно скласти фінзвітність за півріччя. 

Причому оскільки підприємство згідно чинного законодавства складає лише річну фінзвітність, то проміжна фінзвітність для потреб виплати дивідендів складається виключно для засновників, на їх вимогу. Така проміжна фінзвітність не подається органам статистики чи іншим державним органам.

Засновники звертаються до керівника підприємства, з проханням підготувати фінзвітність для потреб виплати дивідендів. Керівник дає вказівку бухгалтеру, який складає фінзвітність. Фінзвітність підписує як бухгалтер, так і керівник. Вказівка може даватися усно, або ж керівник складає наказ, яким наказує бухгалтеру скласти фінзвітність для потреб виплати дивідендів, за такий-то період.

Для того, щоб скласти фінзвітність для потреб виплати дивідендів, зміну в облікову політику вносити не потрібно.

Але чи може підприємство виплатити дивіденди за півріччя чи інший період, окрім року?

Це має бути записано в статуті підприємства. Наприклад, якщо в статуті написано, що дивіденди можна виплачувати лише за наслідками року, то виплатити дивіденди за півріччя чи інший період немає підстав. Потрібно спершу внести зміни до статуту, і лише потім приймати рішення про виплату дивідендів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Яку фінзвітність подавати мікропідприємству – платнику податку на прибуток?
    Підприємство відповідає критеріям мікропідприємства, тому подає спрощений фінзвіт раз на рік. З 01.10.2024 р. воно стало платником податку на прибуток. Як подавати фінансову звітність: за 9 місяців чи річну?
    11.10.2024876
  • Тонка капіталізація процентів за борговими зобов’язаннями перед нерезидентами
    Підприємство збільшило фінрезультат до оподаткування за 1 квартал 2021 р. на різницю, передбачену пп. 140.2 ПКУ. Надійшлов запит від податкової про те, що ця різниця застосована безпідставно і її потрібно відкоригувати. Чи правомірні вимоги податківців?
    09.10.202423
  • Що робити, якщо резидент Дія Сіті перестав відповідати критеріям?
    Що відбувається зі стартапером, який отримав резидентство Дія Сіті, але в цьому ж році, можливо, в місяці отримання резидентства, не дотримався однієї (або більше) з 4 «полегшених» вимог ч. 3 ст. 5 Закону №1667? Наприклад, перевищив дохід
    07.10.202423
  • Чи подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не було контрольованих операцій?
    Підприємство має відсоткову позику від резидента Кіпру, пов’язаної особи. Згідно з п. 39.2.1.1 ПКУ ця операція підпадає під визначення контрольованої. Але одночасно не виконуються умови п. 39.2.1.7 ПКУ – річний дохід за 2023 рік менший ніж 150 млн грн, обсяг операцій з контрагентом перевищує 10 млн грн (сума нарахованих відсотків за 2023 рік більша ніж 10 млн). Чи потрібно подавати Звіт про контрольовані операції, якщо не виконуються одночасно умови п. 39.2.1.7? Чи потрібно подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не подаємо звіт про контрольовані операції?
    30.09.202430
  • Як оподаткувати доходи представництва, яке визнали постійним під час перевірки?
    Представництво нерезидента визнали постійним в результаті планової документальної перевірки. Представництво отримує дохід від реалізації автомобілів. Податок на прибуток за 2017 – 2018 рр. – 18% від 30% виручки від продажу автомобілів; за 2021 – 2023 рр. – 18% виручки від продажу. Материнська компанія зареєстрована платником податку на прибуток у березні 2024 р. Чи правомірний такий підхід перевіряючих?
    11.09.202425

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь