Прямої норми, що дозволяє це зробити, ПКУ не містить. Проте в другому абзаці пп. 140.1.1 ПКУ йдеться про витрати на профілактику працівників.
З погляду автора, саме ця норма дозволяє віднести витрати на вакцинацію працівників до складу податкових витрат — адже така вакцинація є заходом профілактики захворювань серед працівників. Але зверніть увагу на умову, встановлену пп. 140.1.1 ПКУ:
такі витрати повинні бути понесені в порядку, встановленому законодавством. Згідно зі ст. 1 Закону про охорону праці ( Закон України від 14.10.92 р. №2694-ХII «Про охорону праці»), лікувально-профілактичні заходи є частиною охорони праці працівників у процесі їхньої трудової діяльності. Порядок проведення профілактичних щеплень в Україні затверджено наказом МОЗ України від 16.09.2011 р. №595.
Для проведення вакцинації працівників укладається договір із медичною установою. Для скерування працівників на вакцинацію керівник підприємства складає відповідний наказ (крім того, така вакцинація може бути передбачена у колективному договорі щодо заходів на охорону праці). За проведення вакцинації медустанові сплачуються певні кошти. А право на витрати у підприємства виникає на підставі документа про проведення вакцинації працівників — наприклад, за довідкою медустанови.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись