• Посилання скопійовано

Резидент "Дія. Сіті" – платник податку на особливих умовах: нюанси заповнення декларації з податку на прибуток

Підприємство з 01.01.2023 р. по 31.07.2023 р. – платник єдиного податку, спецрежим 2%; з 01.08.2023 р. по 30.09.2023 р.– платник єдиного податку за ставкою 5%; з 01.10.2023 р. по 31.12.2023 р. – резидент "Дія. Сіті", платник податку на виведений капітал. Як заповнити декларацію з податку на прибуток за 2023 рік?

За наведеною умовою з 01.10.2023 р. підприємство стало резидентом "Дія. Сіті" – платником податку на особливих умовах. 

Відповідно до пп. 137.10.1 ПКУ, резиденти "Дія. Сіті" - платники податку на особливих умовах самостійно визначають суму податку, що підлягає сплаті до бюджету з урахуванням положень, передбачених пп. 135.2 та пп. 141.9-1 ПКУ. Тобто окремо об’єкт оподаткування відповідно до пп. 134.1.1 не визначається. 

Спеціальний режим оподаткування резидентів "Дія. Сіті" є аналогом податку на виведений капітал, що передбачають ставку податку у розмірі 9% та оподаткування лише певних операцій (пп. 141.9 -1.2 ПКУ).

Окремою базою оподаткування в спеціальному режимі оподаткування резидентів "Дія. Сіті" буде сума невідповідності контрольованої операції принципу «витягнутої руки», яка буде оподатковуватись за ставкою 18%.

Оскільки резидент "Дія. Сіті" - платник податку на особливих умовах перейшов з єдиного податку, то він розглядається як новостворене підприємство для подання декларації з податку на прибуток

При заповненні декларації в наведених умовах, платник у рядку 10 «Особливі відмітки» ставить відмітку - резидент "Дія. Сіті" - платник  податку на особливих умовах.

Окремо заповнює додаток "Дія", зокрема, дані з графи 6 рядка 44 додатка "Дія" переносяться до рядка 06.3 "Дія" декларації з податку на прибуток.

Платник податку зазначає показники в тих рядках додатка "Дія" до декларації, де виникли об’єкти та показники для декларування за період перебування резидента "Дія. Сіті" – платника податку на особливих умовах, зокрема, за 4 квартал 2023 р.

Зауважимо, що резидент "Дія. Сіті" – платник податку на прибуток на особливих умовах повинен враховувати податкові різниці лише за період його перебування на загальній системі оподаткування податком на прибуток. Відповідно наведеної ситуації платник не застосовує різниці.

Разом з декларацією за податковий (звітний) рік подається річна фінансова звітність, яка є додатком до декларації та її невід’ємною частиною.

У рядку 01 декларації з податку на прибуток зазначається дохід за весь 2023 рік, який відповідає показникам фінансової звітності за 2023 рік  – про це пишуть податківці в Інформаційному листі  №4/2023 (питання 2.1 розділу ІІІ): у рядку 01 зазначається обсяг доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), обчислений за весь звітний період (тобто за весь 2023 рік) у тому числі з урахуванням доходів, отриманих за період, в якому такий платник податку перебував на сплаті єдиного податку, а у рядку 02 ‒ фінансовий результат до оподаткування, обчислений згідно з правилами бухгалтерського обліку за період перебування резидентом "Дія. Сіті"  з 01.10.2023 р.  по 31.12.2023 р. Далі, у рядку 03 зазначається сума коригувань фінрезультату, сформована за цей же період у додатку РІ (за його наявності), за необхідності у разі наявності відповідних операцій формується додаток "Дія" та показник рядка 06.3 "Дія" самої декларації.

За бажанням платника він може пояснити розбіжність між фінрезультатом за весь 2023 рік у фінансовій звітності та фінрезультатом за IV квартал 2023 року у рядку 02 декларації – у спеціальному полі декларації з податку на прибуток «Наявність доповнення». Наприклад, текст пояснення може бути таким:

«ТОВ … було платником єдиного податку з 1 січня по 30 вересня 2023 року. У фінансовій звітності за 2023 рік наведено показники за період з 1 січня по 31 грудня 2023 року. Прибуток до оподаткування згідно НП(С)БО за IV квартал 2023 року становить … грн (тут зазначити суму фінрезультату, яка наведена у рядку 02 декларації)».

***

Додатково читайте: Нюанси заповнення декларації з прибутку резидентами "Дія. Сіті"

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485