• Посилання скопійовано

Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування

Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?

ПДВ

Відповідно до пп. 14.1.13 ПКУ, безоплатно надані товари - це товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів.

Об'єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю (пп. 185.1 ПКУ)

При цьому база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижче звичайних цін (пп. 188.1 ПКУ).

Звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (пп. 14.1.71 ПКУ).

Враховуючи зазначене вище, операція з безоплатної передачі насіння кукурудзи клієнту є об’єктом оподаткування ПДВ. Визначення ринкової ціни доцільно зафіксувати, зробивши вибірку з електронних ресурсів або якщо є можливість документально, даними статистичної служби або ТПУ. Про документальне оформлення та складання податкової накладної ми писали тут.

З досвіду, продукція, що передається, клієнтом використовується безпосередньо у господарській діяльності і для спрощення обліку її все жмінімально оцінюють, наприклад 1 грн. Передачу оформлюють видатковою накладною.

 

Податок на прибуток

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Безоплатна передача кукурудзи є витратами підприємства і обліковується в загальному порядку.

Якщо ж підприємство застосовує податкові різниці, то фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму безоплатно наданих товарів:

  • особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб, які є платниками ПДФО);
  • платникам податку, які є пов’язаними особами (у разі якщо отримувачем безоплатно наданих товарів задекларовано від’ємне значення об’єкта оподаткування за податковий (звітний) рік, що передує року, в якому отримано безоплатно надані товари, за умови що такі товари були враховані у складі витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування);
  • платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до пп. 44 підрозд. 4 розд. XX ПКУ крім безоплатно наданих товарів неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такої передачі товарів, для яких застосовується положення підпункту 140.5.9 цього пункту (пп. 140.5.10 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»