• Посилання скопійовано

Податки при здійсненні майнових внесків до СК ТОВ від нерезидента і резидента

До складу новоствореного ТОВ вносять майнові внески. Учасник нерезидент обладнання, резидент України (інше ТОВ) — нерухомість. Які наслідки для новоствореного ТОВ щодо ПДВ і податку на прибуток?

Щодо ПДВ

Про документальне оформлення, бухоблік, оподаткування при здійсненні майна до статутного капіталу ми писали, приміром, тут.

Там ми зазначали, що внесення майна з точки зору засновника є операцією постачання. Тому якщо засновник резидент України є платником ПДВ, він в загальному порядку нараховує ПДВ, складає ПН і реєструє в ЄРПН.

Таку саму відповідь дає ДПС на питання в ЗІР (101.04): "Чи оподатковується ПДВ операція із внесення платником податку ОЗ до статутного фонду іншої ЮО?".

А підприємство, яке отримало зазначений внесок (новостворене ТОВ), в загальному порядку відображає податковий кредит, якщо воно є платником ПДВ.

Це прямо зазначено в пп. "б" пп. 198.1 ПКУ, згідно з яким до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності).

 

Щодо внеску нерезидента

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.04): "Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з внесення нерезидентом до статутного фонду ЮО - резидента ввезених (імпортованих) на митну територію України ОФ?".

ДПС зазначає, що відповідно до пп. «в» пп. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції з ввезення товарів на митну територію України.

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (пп. 187.8 ПКУ).

Далі ДПС висновує, що операція з внесення нерезидентом до статутного фонду ввезених основних фондів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за основною ставкою.

Тобто, ПДВ в цій ситуації сплачується в загальному порядку, прийнятому при імпорті товарів. Про особливості імпортного ПДВ ми писали тут.

Якщо новостворене ТОВ сплатило ПДВ на митниці при оформленні імпорту обладнання, якщо воно є платником ПДВ, може такий сплачений імпортний ПДВ віднести до складу податкового кредиту. Про особливості відображення податкового кредиту можна почитати за посиланням, наведеним в попередньому абзаці.

 

Щодо податку на прибуток

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (102.05): "Чи нараховується амортизація відповідно до ст. 138 ПКУ на ОЗ та нематеріальні активи, внесені до статутного фонду підприємства, та на яку вартість?”.

ДПС зазначає, що у податковому обліку не передбачено обмежень щодо нарахування амортизації на основні засоби та нематеріальні активи, внесені до статутного фонду підприємства, тому такі основні засоби та нематеріальні активи, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку підлягають амортизації. При цьому амортизації підлягає погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених пп. 8 НП(С)БО 7 та п. 11 НП(С)БО 8.

Зауважмо, що ця відповідь стосується платника податку на прибуток, який коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці. Тобто, якщо новостворене ТОВ є саме таким платником, то воно застосовує, серед іншого, "амортизаційні" різниці згідно з ст. 138 ПКУ — на суму амортизації, нараховану в бухобліку, фінрезультат до оподаткування збільшується, а на суму амортизації, нарахованої за податковими правилами, фінрезультат до оподаткування зменшується.

Якщо ж новостворене ТОВ не застосовує коригування на податкові різниці, то амортизація обладнання, нерухомості зменшує (можливо, у складі собівартості продукції тощо) фінрезультат до оподаткування, який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток. Про бухгалтерський внесок отриманого майнового внеску можна почитати за посиланням на початку цієї консультації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

 • Коли нерезиденту подавати останню декларацію з податку на прибуток?
  Представництво нерезидента не є постійним, тому нерезидент планує скасувати реєстрацію платника податку на прибуток, подавши Заяву №1-ОПН з позначкою зняття ознаки платника податку на прибуток. За 2021 та 2022 роки декларація з податку на прибуток нерезидентом подавалася. Коли подати останню декларацію за 2023 рік – до подання Заяви чи після (при отриманні довідки №34-ОПП)?
  01.12.202310
 • Приклад розрахунку податкових різниць за пп. 140.2 та пп. 140.3 ПКУ
  Як розраховувати податкові різниці за пп. 140.2 і пп. 140.3 ПКУ на підставі числового прикладу, наведеного нижче в додаткових умовах?
  11.11.20238752
 • Відтермінування строку для подання уточнюючої декларації з податку на прибуток
  На який термін у зв’язку з карантином і воєнним станом посунулася можливість виправлення помилок у декларації з податку на прибуток, раніше це було 1095 днів. Чи можливо уточнити 2017, 2018 та 2020 роки? Чи потрібно сплачувати штраф і у якому розмірі?
  16.10.202359
 • Помилково не провели коригування фінрезультату у минулих роках: як виправити?
  При самостійному донарахуванні 30% від суми певних операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ, фінрезультат збільшується та подається уточнюючий розрахунок з податку на прибуток. У яких додатках відобразити таке збільшення? Чи потрібно подавати повторно додатки? Як це відобразити в бухобліку?
  10.10.202377
 • Чи є дохід від заниження ціни експортованих товарів дивідендами?
  При перевірці документації ТЦУ підприємства встановлено заниження ціни експортованих товарів, проданих у 2022 році нерезиденту, за операціями, зазначеними у пп. «г» пп. 39.2.1.1. ПКУ, порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки». Нерезидент є резидентом Швейцарської Конфедерації та має організаційно-правову форму SA (Акціонерне товариство). Чи прирівнюється вартість доходу від заниження ціни експортованих товарів до дивідендів? Чи оподатковується податком на доходи нерезидента?
  19.09.202322