Сьогодні й недосвідченому бухгалтеру відомо, що сума поворотної фіндопомоги, яка отримана від особи, що є платником податку на прибуток на загальних підставах, не включається до доходів. Водночас, якщо платник не повертає її на кінець звітного періоду, він повинен включити до доходів суму умовних процентів, нарахованих на суму поворотної фіндопомоги, яка залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду. Такі умовні проценти розраховуються відповідно до п.п. 14.1.257 ПКУ
Сума ж поворотної фіндопомоги, яка отримана від осіб, які не є платниками податку на прибуток (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно з ПКУ мають пільги щодо його сплати, в тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлено п. 151.1 ст. 151 ПКУ, включається до доходів — у сумі, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду.
Базовим податковим (звітним) періодом для обліку податку на прибуток слід вважати календарний квартал. У зв’язку з цим платник податку на прибуток на кінець календарного кварталу має здійснювати як розрахунок умовного нарахування процентів поворотної фіндопомоги, так і включення до складу своїх доходів неповернутої фіндопомоги від платника податку.
Нагадуємо, що платник податку на прибуток, який порушив будь-яку з умов застосування нульової ставки, оподатковує прибуток на загальних підставах за базовий податковий період, у якому відбулося таке порушення, та подає декларацію з податку на прибуток за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.2011 р. №1213.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись