Відповідно до пп. 140.4.4 ПКУ фінрезультат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.
Відповідно до п. 3 Порядку №1233 інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити в тому числі суму податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти).
Така сума зазначається в графі 3 додатку ПП.
Оскільки в Порядку №1233 сказано про суму податку, не сплаченого у зв’язку із пільгою, розрахувати таку пільгу можна відповівши на наступне запитання: «Яку суму податку сплатив би платник, аби пільги не було?».
В розглядуваній ситуації, аби пільги не було, то в рядку 03РІ був би показник (-) 1 000 грн. Далі в рядку 04 показник – 5 000 грн. Відтак платник розрахував би до сплати податок на прибуток 900 грн (5 000 х 18%). Але оскільки пільга (від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) в розмірі 74 000 грн. була, то це призвело до несплати зазначеного вище податку на прибуток в сумі 900 грн.
Отже, пільга, яку слід відобразити в графі 3 додатка ПП, складає 900 грн.
А що з цього приводу думає податкова?
Читаємо відповідь на питання в підкатегорії 102.10, ЗІР: «Як платнику податку на прибуток, який застосовує коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (у т. ч. на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), розрахувати суму пільги з податку на прибуток, передбачену пп. 140.4.4 ПКУ?».
Податкова пише, що сума пільги, передбаченої пп. 140.4.4 ПКУ, розраховується таким чином:
сума від’ємного значення попереднього звітного року в межах суми прибутку звітного періоду х розмір базової ставки податку : 100.
При цьому платник податку, який застосовує коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (у т. ч. на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), суму такої пільги відображає у додатку ПП, якщо показник у рядку 04 «Об’єкт оподаткування (рядок 02+ рядок 03РІ)» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний звітний період має позитивне значення без врахування суми від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року.
Сумою прибутку податкового (звітного) періоду в межах якого визначається сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років для розрахунку суми пільги за пп. 140.4.4 ПКУ, є показник у рядку 04 «Об’єкт оподаткування (рядок 02+ рядок 03РІ)» Декларації зі знаком «+ чи -» без врахування суми від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, відображеної у рядку 3.2.4 додатка РІ за такий період.
У разі якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток у звітному періоді має від’ємне значення або дорівнює нулю без врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, то втрати до бюджету не виникають та сума пільги не визначається.
Тобто, податкова наводить таку саму методику, яку ми навели вище.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити